Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Stołówka jak "Z Akademii Pana Kleksa" w Bytomiu

Stołówka jak "Z Akademii Pana Kleksa" w Bytomiu Data publikacji: 19 kwietnia 2016Mniej zadań domowych? Fajniejsi nauczyciele? Nie o tym marzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Szombierkach. Marzą o nowej świetlicy, tętniącej barwami, ciekawymi pomysłami, pachnącej zdrowym jedzeniem. Swoją wiarą, że nie ma rzeczy niemożliwych, będą się dzielić już w czwartek /21 kwietnia/ o 18.00 podczas Kolacji Marzeń.

Wówczas też zaprezentują projekt modernizacji szkolnej stołówki. W urzeczywistnieniu marzeń młodych bytomian od 8 lat angażuje się działająca przy SP 45 Stowarzyszenie „Spełniamy Dziecięce Marzenia”, która wprowadziła projekt „ReAnimacja Stołówki” na platformę finansowania społecznego www.polakpotrafi.pl, dzięki czemu każdy może wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie.

Nasz projekt jest innowacyjny i odważny, bo zakłada nie tylko modernizację nieremontowanej od 30 lat stołówki, ale też nadanie jej nowych funkcji. Po godzinach wydawania posiłków, jadalnia stanie się miejscem spotkań z kulturą, z ludźmi z pasją, galerią prac, sceną, na której swoją twórczość prezentowaliby uczniowie oraz zaproszeni goście – mówi Joanna Kściuczyk, prezes Stowarzyszenia Spełniamy Dziecięce Marzenia.

Modernizacja wnętrza będzie także pretekstem do tego, by w tym przyjaznym otoczeniu, bliskim dzieciom kształtować w nich procesy świadomego żywienia. Chcemy pokazać dzieciom całościowe podejście do zdrowego odżywiania, komponowania i sposobu podania posiłków, otoczenia, kultury jedzenia – mówi Joanna Kściuczyk.

By Szkole Podstawowej nr 45 powstała stołówka, jaką wymarzyły sobie dzieci, potrzeba prawie 100 tys. zł. Pieniądze, które uda się zdobyć poprzez crowdfunding (a więc przez nas wszystkich), zostaną przeznaczone m.in. na remont wnętrza i poprawę funkcjonalności, wyposażenie części jadalnianej w nowoczesne, funkcjonalne meble.

Dotychczasowe doświadczenia udowodniły, że razem można wszystko, że ludzie są chętni do pomocy, tylko trzeba ich porwać za sobą, za ideą. Liczymy, że podczas Kolacji Marzeń, na którą gorąco zapraszamy, nasi goście, delektując się doskonałą kuchnią, otworzą swoje serca na potrzeby innych – mówi Kściuczyk.

A menu czwartkowej kolacji jest wyborne. Porcje degustacyjne przygotuje nie tylko ekipa szkolnej stołówki, ale też Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Pizzeria Paula, Cukiernia u Fiołków oraz kawiarnia Tchibo. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: pokaz barmański Krzysztofa Drabika, Eko Jarmark, eko warsztaty kulinarne dla dzieci oraz licytację atrakcyjnych niespodzianek.

Jeśli chcesz zostać ReAnimatorem, wejdź na: www.polakpotrafi.pl/projekt/karmimy-kultura.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. SP nr 45, wizualizacja świetlicy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.