Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sto lat Polski. Sto lat pani Aliny

Sto lat Polski. Sto lat pani Aliny Data publikacji: 8 listopada 2018Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od narodowego święta. Uroczystości upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się dziś /8 listopada/ w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach.

Obchody Święta Niepodległości w kultywującym kombatanckie tradycje domu pomocy społecznej  miały szczególnie podniosłą oprawę, o którą zadbał personel ośrodka oraz zaproszeni goście. Tego dnia w Kombatancie świętowano także setne urodziny jednej z mieszkanek ośrodka.

Jestem dumny, że mamy wśród bytomskiej społeczności tak wyjątkową równolatkę niepodległej Polski i że możemy wspólnie świętować oba te wspaniałe jubileusze – mówił prezydent Damian Bartyla.

Pani Alina Soroko urodziła się 1918 r. w Podhajczykach (obecnie wieś na Ukrainie). Jeszcze przed wojną rozpoczęła studia na Uniwersytecie Lwowskim, które przerwał konflikt zbrojny. W 1945 r. wraz z rodziną w ramach akcji repatriacyjnej osiedla się w Nysie. To właśnie tam poznaje swojego przyszłego męża Henryka, z którym decydują się zamieszkać w Łodzi.

Przez 30 kolejnych lat pani Alina pracuje w Wytwórni Filmów Fabularnych na stanowisku kierownika działu zapatrzenia. To na lata jej pracy złożyły się wielkie polskie produkcje filmowe, m.in. „Krzyżacy”, „Potop” czy „Pan Wołodyjowski”. Będąc wdową po kombatancie, z wrodzoną otwartością i serdecznością do ludzi, doskonale odnalazła się w ośrodku. Mimo sędziwego wieku chętnie angażuje się w życie domu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.