Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sto lat Polski. Sto lat pani Aliny

Sto lat Polski. Sto lat pani Aliny Data publikacji: 8 listopada 2018Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od narodowego święta. Uroczystości upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się dziś /8 listopada/ w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Miechowicach.

Obchody Święta Niepodległości w kultywującym kombatanckie tradycje domu pomocy społecznej  miały szczególnie podniosłą oprawę, o którą zadbał personel ośrodka oraz zaproszeni goście. Tego dnia w Kombatancie świętowano także setne urodziny jednej z mieszkanek ośrodka.

Jestem dumny, że mamy wśród bytomskiej społeczności tak wyjątkową równolatkę niepodległej Polski i że możemy wspólnie świętować oba te wspaniałe jubileusze – mówił prezydent Damian Bartyla.

Pani Alina Soroko urodziła się 1918 r. w Podhajczykach (obecnie wieś na Ukrainie). Jeszcze przed wojną rozpoczęła studia na Uniwersytecie Lwowskim, które przerwał konflikt zbrojny. W 1945 r. wraz z rodziną w ramach akcji repatriacyjnej osiedla się w Nysie. To właśnie tam poznaje swojego przyszłego męża Henryka, z którym decydują się zamieszkać w Łodzi.

Przez 30 kolejnych lat pani Alina pracuje w Wytwórni Filmów Fabularnych na stanowisku kierownika działu zapatrzenia. To na lata jej pracy złożyły się wielkie polskie produkcje filmowe, m.in. „Krzyżacy”, „Potop” czy „Pan Wołodyjowski”. Będąc wdową po kombatancie, z wrodzoną otwartością i serdecznością do ludzi, doskonale odnalazła się w ośrodku. Mimo sędziwego wieku chętnie angażuje się w życie domu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.