Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Stawiają na inwestycje i rozwój

Data publikacji: 18 listopada 2013



Dogodna lokalizacja oraz możliwość dalszego rozwoju firmy to główne czynniki, jakie nas przekonały – dodaje Kryger. Dzisiaj widzimy już pierwsze efekty. Przy ul. Szyby Rycerskie otwarta została nowa siedziba firmy, która zatrudnia kilkudziesięciu pracowników.

Bytom znam nie od dziś. Tutaj mieszkałem przez kilka lat oraz byłem związany piłkarsko z tym miastem
– mówi Adam Kryger. Dlatego też, cieszę się, że możemy właśnie tutaj rozwijać swoją firmę z korzyścią dla miasta i jego mieszkańców – dodaje współwłaściciel.

Na otwarciu nowej siedziby firmy nie zabrakło przedstawicieli władz miasta na czele z prezydentem Bytomia Damianem Bartylą, współpracowników, przyjaciół i pierwszych klientów przedsiębiorstwa. Bytom jest terenem inwestycyjnym, a firma Waps-Kart jest tego doskonałym przykładem – mówił podczas otwarcia prezydent Damian Bartyla. Ogromnie się cieszę, że wybrali Państwo na siedzibę firmy właśnie Bytom – dodał prezydent.

Podczas uroczystości współwłaściciel firmy Adam Kryger wręczył na ręce Michała Dąbrowskiego, prezesa Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji, podziękowania za wsparcie oraz pomoc przy uruchomieniu inwestycji. BARI od początku poprowadziła inwestora przez proces uruchomienia biznesu w Bytomiu. Ciesze się, że udało nam się przekonać właścicieli firmy do inwestycji na terenie Bytomia. Życzę im wielu sukcesów - powiedział Michał Dąbrowski.

Waps-Kart istnieje na rynku od 2003 roku. Firma zaczynała od dwóch pracowników, a dzisiaj zatrudnia kilkadziesiąt osób. Na rynku tektur Waps-Kart ma wyrobioną od lat markę. Właściciele nie chcąc uzależniać się od jednej branży specjalizują się w produkcji wszelkiego rodzaju opakowań tekturowych dla sektorów: przemysłowego, spedycyjnego, żywnościowego, hutniczego i wielu innych. Ich wyroby charakteryzują się wysoką jakością, wytrzymałością, spełniając potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Produkty firmy podbiły nie tylko rynek krajowy. Kartony z Waps-Kart trafiają także do: Holandii, Czech i Niemiec. Na ten sukces właściciele i pracownicy potrzebowali zaledwie dekady. Przez ten czas zbudowali silną pozycję i markę na rynku, która na nich pracuje. Firma stawia na rozwój i inwestycje, czego dowodem jest otwarta dzisiaj przy ul. Szyby Rycerskie nowa siedziba firmy. Ten rok jest również szczególny dla Waps-Kartu. Firma obchodzi bowiem jubileuszu dziesięciolecia istnienia.




Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.