Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 grudnia 2018, Dariusz, Urban, Gabriela

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Stanisław Rosół

Stanisław Rosół Data publikacji: 9 grudnia 2013W Bytomiu mieszkam od 1976 roku. To spory kawał życia, zdążyłem się bardzo przywiązać do tego miasta, jestem mu oddany całym sercem. Bytom jest pięknym, zabytkowym miastem, żyje mi się tu bardzo dobrze. Jest wprawdzie jeszcze dużo do zrobienia, ale nie narzekam.

Jestem prezesem PCK w Bytomiu, działam charytatywnie, pomagam potrzebującym bytomianom, staram się, jak mogę. Jako osoba po przejściach wiem, że człowiek człowiekowi jest w życiu bardzo potrzebny, trzeba sobie wzajemnie pomagać. Kiedy byłem chory na raka żołądka, miałem operację, przeżywałem chwile trudne. Nie byłem wtedy sam, byli przy mnie ludzie dobrego serca, którzy pomogli.

Bardzo wiele zawdzięczam mojej kochanej małżonce, która zawsze była dla mnie wielkim wsparciem i służyła pomocną dłonią. W trudnych chwilach zawsze mogłem liczyć na swoje dzieci, które również honorowo oddają krew zdając sobie sprawę z tego, że jest to dar życia. Mam w Bytomiu wielu kolegów, również wolontariuszy. Wspólne angażujemy się w akcje charytatywne, wychodzimy do ludzi, staramy się poznać ich problemy, pomagamy, czasem materialnie, innym razem wystarczy dobre słowo. Pod tym względem w Bytomiu jest naprawdę nieźle, ludzie potrafią zrozumieć drugiego człowieka, nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś odesłał mnie tu z kwitkiem i powiedział „nie, nie pomogę, nie dam rady”.

Moje ulubione miejsce w Bytomiu? Stadion Miejski przy ulicy Olimpijskiej. Byłem kierownikiem młodzieżowej ekstraklasy. Pamiętam, jakby to było wczoraj, kiedy kilka lat temu mój sześcioletni wówczas syn powtarzał „tato, chodź zagramy w piłkę, tato, pójdźmy na mecz”. Chciałbym z tego miejsca podziękować swojemu zarządowi i kierownikowi biura Pani Iwonie Węgorowskiej za wspaniałą współpracę oraz zaangażowanie i serce włożone w pracę, dzięki czemu możemy pomagać tak wielu ludziom.

Stanisław Rosół – laureat nagrody Bytomski Anioł Wolontariatu, współorganizator masowych otwartych akcji krwiodawstwa, działacz charytatywny.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.