Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 lipca 2018, Maria, Stefan, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Stanisław Lempart pośmiertnie uhonorowany

Stanisław Lempart pośmiertnie uhonorowany Data publikacji: 19 kwietnia 2016Stanisław Lempart, zmarły w 2012 roku prezes Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom”, został pośmiertnie uhonorowany Statuetką Komisji Działalności Podwodnej podczas obchodzonego w Rynie /9 kwietnia/ jubileuszowego 60-lecia Komisji Działalności Podwodnej.

Stanisław Lempart był wieloletnim instruktorem płetwonurkowania i jednym z pierwszych organizatorów turystyki podwodnej PTTK. Swoją działalność związaną z nurkowaniem rozpoczął w 1958 roku zakładając w Bytomiu Klub Płetwonurków. W 1988 roku stworzył Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom”, którego prezesem pozostał do końca swojego życia. Zmarł w 2012 roku. Był także Przewodniczącym Zarządu Europejskiego Centrum Wodniackiego. Statuetkę odebrali obecny prezes Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom” Jan Linczewski oraz wiceprezes Tadeusz Stachura.

Statuetka Komisji Działalności Podwodnej jest najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Komisję Działalności Podwodnej ZG PTTK.
20160412_110450.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.