Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Stanisław Lempart pośmiertnie uhonorowany

Stanisław Lempart pośmiertnie uhonorowany Data publikacji: 19 kwietnia 2016Stanisław Lempart, zmarły w 2012 roku prezes Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom”, został pośmiertnie uhonorowany Statuetką Komisji Działalności Podwodnej podczas obchodzonego w Rynie /9 kwietnia/ jubileuszowego 60-lecia Komisji Działalności Podwodnej.

Stanisław Lempart był wieloletnim instruktorem płetwonurkowania i jednym z pierwszych organizatorów turystyki podwodnej PTTK. Swoją działalność związaną z nurkowaniem rozpoczął w 1958 roku zakładając w Bytomiu Klub Płetwonurków. W 1988 roku stworzył Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom”, którego prezesem pozostał do końca swojego życia. Zmarł w 2012 roku. Był także Przewodniczącym Zarządu Europejskiego Centrum Wodniackiego. Statuetkę odebrali obecny prezes Centrum Działalności Podwodnej „Nurek-Bytom” Jan Linczewski oraz wiceprezes Tadeusz Stachura.

Statuetka Komisji Działalności Podwodnej jest najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Komisję Działalności Podwodnej ZG PTTK.
20160412_110450.jpg

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.