Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Srebrne medale tenisistów ziemnych

Srebrne medale tenisistów ziemnych Data publikacji: 28 grudnia 2013Juniorki (Agata Borgman i Paulina Lewandowska) pokonały w ćwierćfinale Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:0 oraz w półfinale, również 3:0 KS Warszawiankę. Nasze dziewczyny musiały dopiero w finale uznać wyższość zespołu Grzegórzecki Kraków, przegrywając 1:2.

Z kolei nasi juniorzy (Karol Duś, Karol Krawczyński i Wiktor Radwan) w ćwierćfinale pokonali 3:0 PKT Pobiedziska oraz w półfinale Tenispoint Warszawa 2:1. W finale mistrzostw nasi przegrali jednak z KS Warszawianką 0:3, zajmując ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

To wielki sukces naszych młodych tenisistów. Tym samym potwierdzili po raz kolejny, że należą do krajowej czołówki tenisa ziemnego. Do krajowych finałów oprócz juniorów i juniorek awansowali także: kadeci, młodzicy i skrzaci.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KS Górnik Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.