Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 listopada 2017, Cecylia, Jonatan, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sprzedaż konsumencka po nowemu od 25 grudnia 2014 r.

Do sprzedaży konsumenckiej po 25 grudnia 2014 roku mają zastosowania przepisy o rękojmi na podstawie art. 560 i nst. Kodeksu cywilnego.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów

1. Przedsiębiorca zobowiązany jest przed zawarciem umowy udzielić konsumentowi wyczerpujących informacji dotyczących towaru.

2. Sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne i prawne rzeczy.

3. W przypadku ujawnienia się wady po raz drugi, konsument będzie mógł złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy – zażądać zwrotu gotówki, gdy wada będzie istotna. Takie uprawnienie będzie również dotyczyło sytuacji jeśli sprzedawca nie wymieni lub nie naprawi rzeczy niezwłocznie- w rozsądnym czasie i bez nadmiernych niedogodności.

4. Dodatkowo do roku wydłużony został termin tzw. domniemania istnienia wady rzeczy w momencie jej wydania.

Pobierz wzór reklamacji z tytułu rękojmi

Informacje na temat zmieniających się przepisów można znaleźć na: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.