Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 października 2018, Jadwigi, Teresy, Brunona

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sprzedaż konsumencka - rękojmia i gwarancja

I. W sprzedaży konsumenckiej, konsument możne reklamować wadliwy towar, korzystając z przepisów o rękojmi art. 556-576 Kodeksu cywilnego. Należy podkreślić, że odpowiedzialność ta nie może być ograniczona lub wyłączona.

Najważniejsze informacje:

1. Przedsiębiorca zobowiązany jest przed zawarciem umowy udzielić konsumentowi wyczerpujących informacji dotyczących towaru,
2. Sprzedawca ma obowiązek przyjąć każdą reklamację i ustosunkować się do żądania - naprawy, wymiany lub obniżenia ceny - w terminie 14 dni,
3. Sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne i prawne rzeczy,
4. W przypadku ujawnienia się wady kolejny raz, konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy – żądając zwrotu gotówki, gdy wada będzie istotna. Takie uprawnienie będzie również dotyczyło sytuacji jeśli sprzedawca nie wymieni lub nie naprawi rzeczy niezwłocznie tzn. w rozsądnym czasie i bez nadmiernej niedogodności,
5. Jeśli wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy, to istnieje domniemanie, że była w niej od początku.

II. Gwarancja ma charakter dobrowolny, umowny. Regulowana jest zapisami art. 577-581 Kodeksu cywilnego.


Więcej informacji o prawach konsumenta na stronie: www.uokik.gov.pl, https://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.