Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sprzedaż konsumencka - rękojmia i gwarancja

I. W sprzedaży konsumenckiej, konsument możne reklamować wadliwy towar, korzystając z przepisów o rękojmi art. 556-576 Kodeksu cywilnego. Należy podkreślić, że odpowiedzialność ta nie może być ograniczona lub wyłączona.

Najważniejsze informacje:

1. Przedsiębiorca zobowiązany jest przed zawarciem umowy udzielić konsumentowi wyczerpujących informacji dotyczących towaru,
2. Sprzedawca ma obowiązek przyjąć każdą reklamację i ustosunkować się do żądania - naprawy, wymiany lub obniżenia ceny - w terminie 14 dni,
3. Sprzedawca odpowiada względem kupującego za wady fizyczne i prawne rzeczy,
4. W przypadku ujawnienia się wady kolejny raz, konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy – żądając zwrotu gotówki, gdy wada będzie istotna. Takie uprawnienie będzie również dotyczyło sytuacji jeśli sprzedawca nie wymieni lub nie naprawi rzeczy niezwłocznie tzn. w rozsądnym czasie i bez nadmiernej niedogodności,
5. Jeśli wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy, to istnieje domniemanie, że była w niej od początku.

II. Gwarancja ma charakter dobrowolny, umowny. Regulowana jest zapisami art. 577-581 Kodeksu cywilnego.


Więcej informacji o prawach konsumenta na stronie: www.uokik.gov.pl, https://www.uokik.gov.pl/wzory_pism.php

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.