Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2017, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

EKOwalscy

Od 1 lipca 2013 r.  za wywóz śmieci odpowiedzialna jest gmina, a odbiorem odpadów zajmie się wyłoniona w przetargu firma.

Sprzątali świat

Sprzątali świat Data publikacji: 1 października 2016Ponad 8 tysięcy młodych bytomian z 81 szkół i placówek oświatowych z naszego miasta wzięło udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Podobnie jak w ubiegłych latach, akcja swoim zasięgiem objęła tereny przyszkolne oraz bytomskie parki i lasy.

Chętnych, by wziąć udział w wielkim sprzątaniu Bytomia nie brakowało, o czym świadczy ilość wydanych worków na odpady oraz rękawic. Wydział Ekologii UM rozdał około 3 tys. worków na odpady oraz 14 tys. rękawiczek jednorazowych.

Tego dnia zastępy uczniów sprzątały m.in. Las Miechowicki, Suchogórski Labirynt Skalny, Żabie Doły, Fazaniec, Park Miejski czy Rezerwat Przyrody Segiet.

Akcją Sprzątania Świata objęto też teren wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej, gdzie uczniowie Technikum nr 4 zbierali odpady. W rezultacie przeprowadzonej w akcji zebrano 3,82 tony odpadów.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.