Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sprawdzili wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Sprawdzili wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym Data publikacji: 28 kwietnia 2017Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wzięli udział w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który 25 kwietnia odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu. Drużyny musiały się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również sprawnością fizyczną.

Podczas turnieju szkoły podstawowe reprezentowały czteroosobowe drużyny (2 dziewczyny, 2 chłopców) natomiast gimnazja trzyosobowe drużyny. Uczestnicy zawodów musieli najpierw pokonać na rowerze tor przeszkód, zaś później rozwiązać test  sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów drogowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Policji w Bytomiu, którzy również sędziowali jazdy uczestników po sprawnościowym torze przeszkód.

Wśród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4. Z kolei wśród gimnazjów – I miejsce zajęło Gimnazjum nr 15, II miejsce – Gimnazjum nr 10, zaś III miejsce Gimnazjum nr 8. Najlepszy drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ZSO nr 11 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.