Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Spotkanie z wierszami Hanny Paszko

Spotkanie z wierszami Hanny Paszko Data publikacji: 26 października 2016„Zaduma pod bytomskim niebem”, to tytuł wydanego właśnie tomiku wierszy Hanny Paszko, bytomianki, pielęgniarki, która na emeryturze aktywnie realizuje swoje pasje literackie. Jutro /czwartek, 27 października/ o 17.00 w Biurze Promocji Bytomi odbędzie się spotkanie z autorką.

Hanna Paszko urodziła się w Częstochowie. Od 1974 roku mieszka w Bytomiu. Pełniła ważne funkcje w ogólnopolskich strukturach samorządu pielęgniarek i położnych. Hanna Paszko była przewodniczącą Komisji Etyki przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych. Jest autorką wielu artykułów poświęconych tematom etyki i odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych oraz godności ludzkiej, zwłaszcza chorych, cierpiących czy samotnych.

Swoje doświadczenia i przeżycia opisuje w książkach. W 2008 roku ukazała się jej powieść „Dobroć mieszka w sercu". Cztery lata później wydała „Historię o prawdziwej księżniczce” – książkę dla dzieci poświęconą Matce Ewie von Tiele Winckler. W jej twórczości nie brak też form poetyckich, jak opublikowany w 2014 roku „Bytom wierszem malowany”.

Podczas czwartkowego spotkania autorka opowie o pracy nad najnowszym tomikiem wierszy, o inspiracjach i swoich literackich planach. "Zaduma pod bytomskim niebem" została wydana przez Urząd Miejski w Bytomiu.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.