Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Spotkanie z pasją

Spotkanie z pasją Data publikacji: 27 stycznia 2018Już po raz kolejny, w sobotnie przedpołudnie Ala i Janusz Murzynowscy zabrali nas do niezwykłego świata swoich podróży. Tym razem opowiedzieli o Lhasie - najświętszym mieście Tybetu.

Sobotnie spotkania niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Dziś mogliśmy posłuchać o najwyżej położonej stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, celu pielgrzymek mieszkańców gór. Tybetańskim „Rzymie”. Prelegenci zabrali nas w fantastyczną podróż do świątyń (np. Dżokang) i pałaców (np. pałac Potala) gdzie można, nie przeszkadzając głęboko wierzącym pielgrzymom, przyjrzeć się ich praktykom religijnym i nieznanym u nas rytuałom.

- Dzięki takim spotkaniom można poznać nieznany nam świat i poczuć się tak jakbyśmy sami go odkrywali - mówił Pan Adam jeden z uczestników dzisiejszego spotkania.

Kolejne spotkanie z pasją już w lutym. Zapraszamy!

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.