Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Spotkanie z ekspertem: dlaczego warto mieć wpływ na GPR?

Spotkanie z ekspertem: dlaczego warto mieć wpływ na GPR? Data publikacji: 6 kwietnia 2016Gminny program rewitalizacji będzie tematem „Spotkania z ekspertem” w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, w czwartek, 7 kwietnia.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych odnową Bytomia – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Będzie to pierwsze, niejako organizacyjne spotkanie, związane przygotowaniem do rewitalizacji. Pokażemy bytomianom obszary rewitalizacji i postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z tym tematem.

Założeniem ustawy o rewitalizacji jest współpraca nad GPR-em władz miasta z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dlatego już niebawem w kilku dzielnicach Bytomia odbywać się będą spotkania z mieszkańcami. W czwartek będziemy już mieli konkretne informacje, kiedy i gdzie odbędą się te spotkania. Przedstawimy też ludzi, którzy będą je organizować – mówi Domogała.

Osoby zainteresowane dowiedzą się też kiedy i w jaki sposób zgłaszać swój pomysł rewitalizacyjny.

Spotkanie z ekspertem rozpocznie się o 17.00.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.