Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2018, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Spotkanie ŚZPN

Spotkanie ŚZPN Data publikacji: 28 lipca 2018Podczas wczorajszego /27 lipca/ spotkania Śląskiego Związku Piłki Nożnej spotkali się delegaci klubów piłkarskich Podokręgu Bytom. Na sali sesyjnej obradowali przedstawiciele 36 drużyn.

Zebranie rozpoczęło się od dokonania podsumowania rozgrywek sezonu 2017/2018. Drużyny, które osiągnęły sukcesy w rozgrywkach naszego Podokręgu na różnych szczeblach oraz w klasyfikacji Fair Play zostały uhonorowane trofeami. Omawiana była również organizacja obecnego sezonu. Jedną z ważniejszych zmian jakie nastąpiły jest obecność Polonii Bytom oraz Szombierek Bytom w jednej grupie. Już jesienią i wiosną odbędą się derby Bytomia.

Spotkanie było też okazją do oficjalnego przywitania dwóch zespołów, które dołączyły do Podokręgu Bytom. To Diamond Futbool Academy z Rogoźnika oraz KS Płomień Sączów. Odbyło się również losowanie par pierwszej rundy Pucharu Polski za szczeblu Podokręgi Bytom.

Do podokręgu bytomskiego należy prawie 50 klubów. Oprócz bytomskich zespołów są jeszcze między innymi z Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Bobrownik, Świerklańca, a nawet Żyglina, Ożarowic czy Zendka.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.