Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Spotkanie radnych z marszałkiem

Data publikacji: 10 marca 20178 marca br., delegacja bytomskich radnych spotkała się z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Wojciechem Saługą. Tematem przewodnim były dalsze losy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ - Południe, a także Gminnego Programu Rewitalizacji.

Oświadczenie radnych Bytomskiej Inicjatywy Społecznej
 
Delegacja przedstawicieli wszystkich klubów Rady Miejskiej w Bytomiu na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Wężykiem oraz radnymi: Michałem Biedą, Bożeną Mientus, Iwoną Pakosz, Alftedem Pyrkiem, Robertem Rabusem, Michałem Staniszewskim, Katarzyną Szołtysik-Kaczmarek, Mariuszem Wołoszem, spotkaliśmy się z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Wojciechem Saługą oraz dyrekotrami wydziałów odpowiedzialnych za sprawy dróg, środków unijnych, kultury oraz rozwoju regionalnego. Spotkanie odbyło się z 8 marca b.r. z inicjatywy Radnych Bytomskiej Inicjatywy Społecznej.

W trakcie spotkania mieliśmy możliwość zapoznania się z punktem widzenia Marszałka.

Podczas wizyty zostały poruszane ważne tematy dla miasta związane z jego przyszłym rozwojem. Przewodnim zagadnieniem była Bytomska Centralna Trasa Północ – Południe zwana BeCeTką oraz Gminny Program Rewitalizacji zwany GPR-em.

Jako radni, zwróciliśmy uwagę Marszałkowi na fakt, że BeCeTka jest priorytetową inwestycją dla Miasta Bytomia i ważne jest to, aby znalazła się możliwość jej wsparcia. W ramach pierwszego konkursu złożony przez Miasto Bytom projekt znajduje się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, a drugi jest na etapie oceny złożonego odwołania. Mamy nadzieję, że będzie możliwość realizacji tej ważnej inwestycji. Zaapelowaliśmy do Marszałka o życzliwe rozpatrzenie protestu Bytomia w sprawie dofinansowania BeCeTki oraz współpracę w aktualizowaniu GPR. Cieszy nas deklaracja Marszałka o woli współpracy i pomocy Bytomiowi. Na obecnym etapie uważamy za konieczne wypracowanie zabezpieczenia dla Bytomia na dofinansowanie BeCeTki z niewykorzystanych i zaoszczędzonych środków unijnych.

Marszałek poinformował, że GPR musi być przyjęty do 23 marca, pozwoli to na podjęcie kolejnych kroków, czyli opracowanie kart projektów pozwalających na włączenie ich do RPO WSL. Czasu na to działanie jest niewiele i będziemy wymagać od osób odpowiedzialnych sprawnego działania w tej kwestii, ponieważ przygotowanie Gminnego Programu Rewitalizacji jest priorytetowym zagadnieniem dla miasta. Na uwagę zasługuje fakt, że na sesji w lutym program został przyjęty przez Radę Miejską.

Od prezydenta Bytomia oczekujemy doprowadzenia, we współpracy z Marszałkiem, do wpisania GPR-u na listę programów rewitalizacyjnych, przygotowania do 30 kwietnia fiszek dla wszystkich zgłoszonych projektów wraz z publicznym ich ogłoszeniem oraz przedstawienia projektów rezerwowych.

Dziękujemy wszystkim obecnym za merytoryczne i szczere spotkanie. Mamy nadzieję, że otwartość i deklaracja współpracy Marszałka Województwa przyczyni się do bliższej współpracy z władzami miasta. Liczymy na wyraźne przyspieszenie prac związanych z przygotowaniem wniosków o dofinansowanie składanych w ramach OSI.

Bardzo dziękujemy wszystkim radnym biorącym udział w spotkaniu za wkład merytoryczny i mamy nadzieję, że rozpoczęta w takiej formie współpraca mająca na celu dobro Bytomia i naszych mieszkańców będzie kontynuowana.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.