Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 października 2017, Urszuli, Celiny, Hilarego

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Spotkanie radnych z marszałkiem

Data publikacji: 10 marca 20178 marca br., delegacja bytomskich radnych spotkała się z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Wojciechem Saługą. Tematem przewodnim były dalsze losy Bytomskiej Centralnej Trasy Północ - Południe, a także Gminnego Programu Rewitalizacji.

Oświadczenie radnych Bytomskiej Inicjatywy Społecznej
 
Delegacja przedstawicieli wszystkich klubów Rady Miejskiej w Bytomiu na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Wężykiem oraz radnymi: Michałem Biedą, Bożeną Mientus, Iwoną Pakosz, Alftedem Pyrkiem, Robertem Rabusem, Michałem Staniszewskim, Katarzyną Szołtysik-Kaczmarek, Mariuszem Wołoszem, spotkaliśmy się z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Wojciechem Saługą oraz dyrekotrami wydziałów odpowiedzialnych za sprawy dróg, środków unijnych, kultury oraz rozwoju regionalnego. Spotkanie odbyło się z 8 marca b.r. z inicjatywy Radnych Bytomskiej Inicjatywy Społecznej.

W trakcie spotkania mieliśmy możliwość zapoznania się z punktem widzenia Marszałka.

Podczas wizyty zostały poruszane ważne tematy dla miasta związane z jego przyszłym rozwojem. Przewodnim zagadnieniem była Bytomska Centralna Trasa Północ – Południe zwana BeCeTką oraz Gminny Program Rewitalizacji zwany GPR-em.

Jako radni, zwróciliśmy uwagę Marszałkowi na fakt, że BeCeTka jest priorytetową inwestycją dla Miasta Bytomia i ważne jest to, aby znalazła się możliwość jej wsparcia. W ramach pierwszego konkursu złożony przez Miasto Bytom projekt znajduje się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, a drugi jest na etapie oceny złożonego odwołania. Mamy nadzieję, że będzie możliwość realizacji tej ważnej inwestycji. Zaapelowaliśmy do Marszałka o życzliwe rozpatrzenie protestu Bytomia w sprawie dofinansowania BeCeTki oraz współpracę w aktualizowaniu GPR. Cieszy nas deklaracja Marszałka o woli współpracy i pomocy Bytomiowi. Na obecnym etapie uważamy za konieczne wypracowanie zabezpieczenia dla Bytomia na dofinansowanie BeCeTki z niewykorzystanych i zaoszczędzonych środków unijnych.

Marszałek poinformował, że GPR musi być przyjęty do 23 marca, pozwoli to na podjęcie kolejnych kroków, czyli opracowanie kart projektów pozwalających na włączenie ich do RPO WSL. Czasu na to działanie jest niewiele i będziemy wymagać od osób odpowiedzialnych sprawnego działania w tej kwestii, ponieważ przygotowanie Gminnego Programu Rewitalizacji jest priorytetowym zagadnieniem dla miasta. Na uwagę zasługuje fakt, że na sesji w lutym program został przyjęty przez Radę Miejską.

Od prezydenta Bytomia oczekujemy doprowadzenia, we współpracy z Marszałkiem, do wpisania GPR-u na listę programów rewitalizacyjnych, przygotowania do 30 kwietnia fiszek dla wszystkich zgłoszonych projektów wraz z publicznym ich ogłoszeniem oraz przedstawienia projektów rezerwowych.

Dziękujemy wszystkim obecnym za merytoryczne i szczere spotkanie. Mamy nadzieję, że otwartość i deklaracja współpracy Marszałka Województwa przyczyni się do bliższej współpracy z władzami miasta. Liczymy na wyraźne przyspieszenie prac związanych z przygotowaniem wniosków o dofinansowanie składanych w ramach OSI.

Bardzo dziękujemy wszystkim radnym biorącym udział w spotkaniu za wkład merytoryczny i mamy nadzieję, że rozpoczęta w takiej formie współpraca mająca na celu dobro Bytomia i naszych mieszkańców będzie kontynuowana.

Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.