Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Spotkanie młodzieży polsko-niemieckiej

Spotkanie młodzieży polsko-niemieckiej Data publikacji: 6 listopada 2017Do 11 listopada będzie gościć w Bytomiu kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Recklinghausen, która wraz z uczniami Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół, realizuje projekt KunstORT 2017.

Przypomnijmy, że kolejna edycja projektu, w którym brali już udział nie tylko młodzi Niemcy, Polacy, Ukraińcy czy Izraelczycy, realizowany jest przez działający w Recklinghausen Instytut Die Brucke. Tegoroczna edycja projektu, podobnie jak poprzednia, z 2015 roku, skupia się na wymianie kulturowej, wymianie poglądów oraz edukacji związanej z II wojną światową.

Podczas zaplanowanych na kolejne dni warsztatów w PSB, młodzi będą nie tylko rozmawiać o europejskich totalitaryzmach, ale też odwiedzą miejsca pamięci, m.in. Muzeum Auschwitz – Birkenau i Śląskie Centrum Deportacji w Radzionkowie. W programie wymiany znajdzie się też wycieczka do Muzeum Śląskiego czy gliwickiej Radiostacji.

Uroczyste zakończenie projektu zaplanowano na piątek, 9 listopada w PSB przy ul. Powstańców Śląskich 12.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: A. Ostachowicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.