Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lutego 2018, Leon, Ludmila, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Spotkanie autorskie z Anną Janko Data publikacji: 8 kwietnia 2016Anna Janko, autorka „Pasji według św. Hanki”, „Dziewczyny z zapałkami” czy ostatniej głośnej „Małej zagłady”, w której opisała zapomnianą tragedię zamojskiej wsi spacyfikowanej przez nazistów w 1943 r., 14 kwietnia będzie gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Jako poetka debiutowała w 1977 roku. Współpracowała z wrocławską „Odrą”, II programem Polskiego Radia i „Panią". Jej felietony można śledzić w „Zwierciadle”. Autorka jest też członkiem PEN-clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Twórczość Anny Janko doceniana jest podczas licznych konkursów literackich, dwukrotnie nominowana była do Nagrody Literackiej Nike (2001 i 2013 r.).

Początek spotkania o 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy pl. Sobieskiego 3

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.