Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Spotkania z pasją - Kansai - kolebka Cesarstwa Japonii

Spotkania z pasją - Kansai - kolebka Cesarstwa Japonii Data publikacji: 14 lutego 2018Już w najbliższą sobotę, 17 lutego zapraszamy do Biura Promocji Bytomia na kolejnej spotkanie w ramach „Soboty z pasją”. Tym razem poznamy historię regionu Kansai – kolebki Cesarstwa Japonii, którą przedstawi Antoni Winiarski. Początek spotkania o 11.00.

Wykładowca poprowadzi nas przez historyczny i kulturowy region Kansai, który zajmuje południowo-zachodnią część największej japońskiej wyspy Honsiu. W Kansai leży Nara, pierwsza stolica cesarstwa, a także Kioto, które było stolicą cesarstwa od 794 do 1868 roku. Dzisiaj Kioto jest wielkim centrum kulturalnym i naukowym, a pobliska Osaka ważnym centrum przemysłowym. Wielka ilość świątyń i kapliczek świadczy o przywiązaniu do szinto – głównej religii Japończyków. Część mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni wyznaje buddyzm i jego odmianę shingon, której centrum znajduje się w Koyasan. Katolicy zaś mają w Osace swoją katedrę.

Warto również dodać, że międzynarodowy port lotniczy Kansai jest największym lotniskiem na świecie w całości zbudowanym na sztucznej wyspie. Największe na świecie jest także kilkupiętrowe akwarium w Osace. 45% krajowej produkcji sake pochodzi z tego regionu. Region nawiedzają tajfuny oraz trzęsienia ziemi, czasem tak silne, jak to, które zniszczyło Kobe w 1995 roku. Najciekawsze miejsca przyrodnicze objęto ochroną na terenie dwóch parków narodowych, a najważniejsze historyczne obiekty znalazły się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wszystkie te miejsce poznamy podczas sobotniego spotkania z pasją.

Zapraszamy na "podróż" po pięknej i tajemniczej Japonii. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Promocji Bytomia oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Antoni Winiarski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.