Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2018, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Spotkania konsultacyjne

Spotkania konsultacyjne Data publikacji: 3 sierpnia 2017Właśnie ruszyły spotkania konsultacyjne z mieszkańcami w kwartałach wyznaczonych w projekcie rewitalizacji Bytomia. Rozmowy dotyczą codziennych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy.

Kolejną dyskusję zaplanowano na 3 sierpnia w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym im. Gorczyckiego przy parafii św. Jacka (ul. Matejki 1). Początek o godz. 17.

Z bytomianami spotykać się będą przedstawiciele Fundacji Napraw Sobie Miasto, Towarzystwa Urbanistów Polskich i Centrum Doradztwa Strategicznego. To oni w najbliższym czasie organizować będą spotkania i warsztaty w kwartałach pilotażu rewitalizacji. Przypomnijmy, że dotyczą one 5 lokalizacji obejmujących ścisłe centrum miasta pomiędzy ulicami: Powstańców Warszawskich, Nawrota, Piekarską, Żeromskiego, Żołnierza Polskiego, Podgórną, Rynkiem, Jainty i Wrocławską. W projekt wpisuje się też ul. Zaułek oraz teren po zakładzie Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Brzezińskiej.

Miasto Bytom we współpracy z Ministerstwem Rozwoju realizuje zadanie „Wdrażanie działań stymulujących szerokie zastosowanie narzędzi partycypacji społecznej w rewitalizacji” w ramach projektu pilotażowego pn. „Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 


Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.