Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 czerwca 2018, Danuta, Emilia, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowe zmagania w Hali na Skarpie

Sportowe zmagania w Hali na Skarpie Data publikacji: 9 września 2017Już po raz piąty w Bytomiu odbyła się Olimpiada Sportowa dla Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. W tegorocznej imprezie wzięło udział kilkanaście placówek z naszego regionu. 

W sportowych konkurencjach zmierzyły się m.in. placówki z Mysłowic, Rudy Śląskiej, Zbrosławic, Piekar Śląskich czy Świętochłowic. Uczestnicy olimpiady rywalizowali m.in.: w skoku w dal, rzucie piłką lekarską, biegu na 50 metrów, piłce nożnej oraz tenisie stołowym. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i zestaw upominków.

Organizowana co roku przez bytomski DPS dla Dorosłych oraz Stowarzyszenie Bytomska Radość Życia olimpiada ma na celu aktywizację i integrację podopiecznych ośrodków poprzez sport i wspólną zabawę.
 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.