Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowcy promowali hokej

Sportowcy promowali hokej Data publikacji: 6 stycznia 2019W Mińsku na Białorusi rozgrywany jest Międzynarodowy Świąteczny Turniej Hokejowy Amatorów o Puchar Prezydenta Białorusi. Celem imprezy jest nie tylko promocja hokeja w Europie, ale również organizacja nowych rozgrywek międzynarodowych. Wczoraj, 5 stycznia w drużynie IIHF /Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie/ zagrał zastępca prezydenta Bytomia – Adam Fras.

Podczas rozgrywanego na Białorusi turnieju oprócz hokejowych rozgrywek poruszono także kwestię organizacji Pucharu Państw Bałtyckich. Miałyby grać w nim kluby z Estonii, Litwy, Białorusi, Łotwy, Ukrainy i Polski. Na zaproszenie białoruskiej federacji i IIHF w kończącej się w poniedziałek imprezie uczestniczą między innymi: prezes PZHL Mirosław Minkina, wiceprezes Robert Walczak, czekający na akceptacje Ministerstwa Sportu i Turystyki nowy szef wyszkolenia polskiej federacji Tomasz Demkowicz oraz Adam Fras, wiceprezydent Bytomia, który zagrał w drużynie IIHF. Przeciwnikiem zespołu IIHF była reprezentacja Białorusi, w składzie której wystąpił prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Warto dodać, że jedną z gwiazd turnieju jest były szef litewskiej federacji, a w przeszłości świetny hokeista klubów NHL Dainius Zubrus.

Impreza w Mińsku to nie tylko sportowe zmagania, to przede wszystkim cykl szkoleń i spotkania w grupach proponujących rozwiązania mające na celu promocję hokeja w Europie i na świecie. Z dużym, bardzo dobrym odzewem, spotkał się dopinany przez nas projekt Pucharu, a w konsekwencji Ligi Wyszehradzkiej, z udziałem klubów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podkreślił, że rozmowy na temat rozgrywek „bałtyckich” są dopiero w fazie wstępnej.

Pierwsze analizy są bardzo dobre. Te rozgrywki byłyby doskonałą okazją do urozmaicenia przygotowań do sezonu dla wielu. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie w europejskim hokeju na średnim poziomie będzie się dużo działo. Mam nadzieję, że z polskimi klubami w rolach głównych – podsumował Mirosław Minkina.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Zdjęcia pochodzą ze strony Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.