Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2018, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowcy podsumowali rok pełen sukcesów

Sportowcy podsumowali rok pełen sukcesów Data publikacji: 21 września 2016Sport zawsze był bliski mojemu sercu. Cieszę się, że tak wielu młodych sportowców w naszym mieście osiąga wspaniałe sukcesy. Dziękuję również nauczycielom i dyrektorom szkół za wkład w szkolenie bytomskiej młodzieży – powiedział Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas podsumowania sportowego roku szkolnego /19 września/ w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Co roku bytomscy sportowcy dostarczają nam wielu emocji i wrażeń. W tym roku wielki sukces odniosły dziewczyny z sekcji siatkarskiej UKS Karb Bytom, które wywalczyły Mistrzostwo Polski. Organizatorzy uroczystości – przedstawiciele Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego – podkreślali, że bez wsparcia miasta, bytomscy uczniowie nie mieliby tak wspaniałych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Aby je osiągać niezbędna jest nie tylko coraz lepsza infrastruktura sportowa, ale także wsparcie finansowe uzdolnionej sportowo młodzieży.

Poniedziałkowe spotkanie było również okazją do wręczenie przez prezydenta Damiana Bartylę pucharów i upominków dla najlepszych zawodników, którzy w czerwcu brali udział w Crossie Wiosennym oraz szkół, uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego. Wśród nich prym wiodły Państwowe Szkoły Budownictwa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 7 oraz Szkoła podstawowa nr 51. Na zakończenie uroczystości nowym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęli pracę, prezydent Bartyla wręczył gwizdki – symbol pracy wuefisty.

Bytomscy zawodnicy, trenerzy i działacze co roku podsumowują sportowy rok działalności. To dla nich szansa na podzielenie się wrażeniami z imprez sportowych, ale także możliwość porozmawiania o sytuacji bytomskiego sportu i klubów w naszym mieście, które po upadku przemysłu ciężkiego w Bytomiu borykają się z wieloma problemami. Organizatorem imprezy co roku jest Miejski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.