Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowcy podsumowali rok pełen sukcesów

Sportowcy podsumowali rok pełen sukcesów Data publikacji: 21 września 2016Sport zawsze był bliski mojemu sercu. Cieszę się, że tak wielu młodych sportowców w naszym mieście osiąga wspaniałe sukcesy. Dziękuję również nauczycielom i dyrektorom szkół za wkład w szkolenie bytomskiej młodzieży – powiedział Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas podsumowania sportowego roku szkolnego /19 września/ w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Co roku bytomscy sportowcy dostarczają nam wielu emocji i wrażeń. W tym roku wielki sukces odniosły dziewczyny z sekcji siatkarskiej UKS Karb Bytom, które wywalczyły Mistrzostwo Polski. Organizatorzy uroczystości – przedstawiciele Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego – podkreślali, że bez wsparcia miasta, bytomscy uczniowie nie mieliby tak wspaniałych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Aby je osiągać niezbędna jest nie tylko coraz lepsza infrastruktura sportowa, ale także wsparcie finansowe uzdolnionej sportowo młodzieży.

Poniedziałkowe spotkanie było również okazją do wręczenie przez prezydenta Damiana Bartylę pucharów i upominków dla najlepszych zawodników, którzy w czerwcu brali udział w Crossie Wiosennym oraz szkół, uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego. Wśród nich prym wiodły Państwowe Szkoły Budownictwa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 7 oraz Szkoła podstawowa nr 51. Na zakończenie uroczystości nowym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęli pracę, prezydent Bartyla wręczył gwizdki – symbol pracy wuefisty.

Bytomscy zawodnicy, trenerzy i działacze co roku podsumowują sportowy rok działalności. To dla nich szansa na podzielenie się wrażeniami z imprez sportowych, ale także możliwość porozmawiania o sytuacji bytomskiego sportu i klubów w naszym mieście, które po upadku przemysłu ciężkiego w Bytomiu borykają się z wieloma problemami. Organizatorem imprezy co roku jest Miejski Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.