Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2018, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowa pasja nie zna granic

Sportowa pasja nie zna granic Data publikacji: 11 stycznia 2018Pierwsze kroki na łyżwach stawiali w wieku trzech lat, a dwa lata później zaczęli grać w hokeja. Teraz próbują również swoich sił w ice cross downhillu – łyżwiarstwie zjazdowym. Mowa o bliźniakach – Jonaszu i Jakubie Hofmanach, którzy mają za sobą udział w ekstremalnym szkoleniu w austriackim Wagrain w Austrii.

Na co dzień Jonasz i Jakub Hofmanowie uczą się w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu w klasie hokeja na lodzie, jak również są jednym z filarów Polonii Bytom oraz drużyny Metropolia Silesia, która jest reprezentacją śląskich miast w czeskiej lidze śląsko- morawskiej. Do hokejowej pasji młodych bytomian zaraził ich ojciec Kamil, który również jest hokeistą amatorem i od wielu lat uprawia ten sport.

Teraz dwunastoletni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięli udział pod koniec 2017 roku w szkoleniach na torze do ice cross downhillu w austriackim Wagrain. W swojej grupie wiekowej młodzi bytomianie świetnie sobie radzili, ścigając się i wygrywając z dużo bardziej doświadczonymi kolegami z innych krajów. Podczas wyścigów zrobili ogromne wrażenie na braciach Dallago, którzy koordynowali całość szkoleń na austriackim torze. Marco i Luca Dallago to zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki, a pierwszy z nich ma na swoim koncie nawet tytuł mistrza świata. Tym bardziej więc należy uznać za sukces udział młodych hokeistów Polonii Bytom w szkoleniu, dzięki któremu mogą szlifować swoje umiejętności i pasję.

Ice cross downhill to łyżwiarstwo zjazdowe w formule wyścigów, gdzie w każdym z biegów czterech śmiałków staje w boksach startowych, usytuowanych na szczycie oblodzonego, wijącego się w dół i najeżonego przeszkodami toru. Otwierające się niespodziewanie bramki są dla zawodników sygnałem do startu, po którym najważniejsza staje się jedna zasada: kto pierwszy na dole, ten lepszy. Jest to najszybszy ze sportów łyżwiarskich, a rekordowe prędkości na najbardziej ekstremalnych torach przekraczają 80 km/h. Warto dodać, że wyścigi ice crossowe są sprawdzianem umiejętności łyżwiarskich nabywanych w toku szkolenia hokejowego, a ponadto stanowią pierwszy etap weryfikacji dla osób, które myślą o spróbowania wyścigów w warunkach „z górki”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Źródło: Małgorzata Hofman

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.