Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sportowa pasja nie zna granic

Sportowa pasja nie zna granic Data publikacji: 11 stycznia 2018Pierwsze kroki na łyżwach stawiali w wieku trzech lat, a dwa lata później zaczęli grać w hokeja. Teraz próbują również swoich sił w ice cross downhillu – łyżwiarstwie zjazdowym. Mowa o bliźniakach – Jonaszu i Jakubie Hofmanach, którzy mają za sobą udział w ekstremalnym szkoleniu w austriackim Wagrain w Austrii.

Na co dzień Jonasz i Jakub Hofmanowie uczą się w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu w klasie hokeja na lodzie, jak również są jednym z filarów Polonii Bytom oraz drużyny Metropolia Silesia, która jest reprezentacją śląskich miast w czeskiej lidze śląsko- morawskiej. Do hokejowej pasji młodych bytomian zaraził ich ojciec Kamil, który również jest hokeistą amatorem i od wielu lat uprawia ten sport.

Teraz dwunastoletni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięli udział pod koniec 2017 roku w szkoleniach na torze do ice cross downhillu w austriackim Wagrain. W swojej grupie wiekowej młodzi bytomianie świetnie sobie radzili, ścigając się i wygrywając z dużo bardziej doświadczonymi kolegami z innych krajów. Podczas wyścigów zrobili ogromne wrażenie na braciach Dallago, którzy koordynowali całość szkoleń na austriackim torze. Marco i Luca Dallago to zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki, a pierwszy z nich ma na swoim koncie nawet tytuł mistrza świata. Tym bardziej więc należy uznać za sukces udział młodych hokeistów Polonii Bytom w szkoleniu, dzięki któremu mogą szlifować swoje umiejętności i pasję.

Ice cross downhill to łyżwiarstwo zjazdowe w formule wyścigów, gdzie w każdym z biegów czterech śmiałków staje w boksach startowych, usytuowanych na szczycie oblodzonego, wijącego się w dół i najeżonego przeszkodami toru. Otwierające się niespodziewanie bramki są dla zawodników sygnałem do startu, po którym najważniejsza staje się jedna zasada: kto pierwszy na dole, ten lepszy. Jest to najszybszy ze sportów łyżwiarskich, a rekordowe prędkości na najbardziej ekstremalnych torach przekraczają 80 km/h. Warto dodać, że wyścigi ice crossowe są sprawdzianem umiejętności łyżwiarskich nabywanych w toku szkolenia hokejowego, a ponadto stanowią pierwszy etap weryfikacji dla osób, które myślą o spróbowania wyścigów w warunkach „z górki”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Źródło: Małgorzata Hofman

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.