Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2017, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Judocy i judoczki powalczą w Memoriale im. Wiśniewskiego

Dla wielu młodych judoków i judoczek to jedna z najważniejszych imprez sportowych w roku. Mowa oczywiście o Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, który 4 listopada odbędzie się w Hali na Skarpie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sport Moją Pasją

Sport Moją Pasją Data publikacji: 13 października 2016Prezentacje sportowych osiągnięć bytomskich uczniów, pokazy sportowe, a także konkurs plastyczny. A wszystko w ramach projektu „Sport Moją Pasją”, który realizowany był 7 października przez uczniów Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu.

W imprezie wzięli udział przedszkolacy oraz uczniowie kilku bytomskich szkół, którzy prezentowali swoje prace plastyczne w ramach konkursu „Sport Moją Pasją”. Najważniejszą częścią wydarzenia były jednak pokazy karate, prezentacja tańca towarzyskiego oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich byli między innymi: Jan Widera, wiceminister sportu, Damian Bartyla, prezydent Bytomia oraz judoka Robert Krawczyk i hokeistka Mariusz Kieca, którzy podzielili się z uczniami swoimi sportowymi pasjami.

Podczas spotkania zaprezentowany został również film promujący dyscypliny sportowe, które można uprawiać w naszym mieście, a także wyróżniono Julię Bittner. W tym roku nasza zawodniczka zdobyła złoty medal na odbywających się w Tokio Mistrzostwach Świata w Karate.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.