Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 marca 2017, Lidia, Ernest, Jan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Brązowy medal mistrzostw Polski dla hokeistów

Dzisiaj /24 marca/ hokeiści Polonii Bytom na swoim lodowisku wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Bohaterem meczu został Błażej Salomon, który po bezbramkowych trzech tercjach w dogrywce zdobył decydującą bramkę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

27 marca 2017

10 medali naszych judoków i judoczek

Dziesięć medali, w tym trzy złote wywalczyli judocy i judoczki Czarnych Bytom podczas Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Suchym Lesie.

ZOBACZ WIĘCEJ
24 marca 2017

Drużyna z SP nr 51 zagra o Puchar Tymbarku

Od najbliższego poniedziałku, 27 marca rozgrywany będzie wojewódzki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W imprezie zagra oczywiście reprezentant naszego miasta. W zawodach weźmie udział drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Cel: wygrana i brązowy medal

Dzisiaj, 24 marca hokeiści Polonii Bytom staną przed wielką szansą wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski. Po zwycięstwie w Nowym Targu 3:1, Poloniści są w komfortowej sytuacji. Grają przed własną publicznością i jeśli pokonają po raz drugi zespół z Podhala, wywalczą trzecie miejsce w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi.

23 marca 2017

Koszykarze poznali kolejnego rywala w play-off

AZS UMCS Lublin to kolejny rywal koszykarzy Polonii Bytom na drodze do awansu do I ligi. Pierwszy mecz II rundy play-off nasi zawodnicy rozegrają już w sobotę, 25 marca na wyjeździe w Lublinie.

Bytomskie hokeistki na zgrupowaniu kadry narodowej

Osiem hokeistek TMH Polonia Bytom zostało powołanych na zgrupowanie kadry narodowej, która dzisiaj, 23 marca rozpoczęła przygotowania w Katowicach do Mistrzostw Świata Seniorek Dywizji I Grupy B.

Polonia i Szombierki grają ważne mecze wyjazdowe

W sobotę, 25 marca piłkarze Polonii i Szombierek Bytom rozegrają ważne wyjazdowe spotkania. Niebiesko-czerwoni, którzy walczą o utrzymanie w II lidze zagrają z Legionową Legionowo, zaś popularni Zieloni zmierzą się z rezerwami Rakowa Częstochowa.

22 marca 2017

Zostań mistrzem Bytomia w badmintona i łyżwiarstwie

Już w najbliższą sobotę, 25 marca oraz w poniedziałek, 27 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu organizuje dwie imprezy sportowe – Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie i Mistrzostwa Bytomia w Łyżwiarstwie. Już teraz zapraszamy chętnych do udziału w zawodach.

Szansa na dofinansowanie dla klubów sportowych

Minister Sportu i Turystyki ogłosił program „Klub” skierowany do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Szczegóły w załączniku

Hokeiści bliżej brązowego medalu!

Świetne spotkanie rozegrali wczoraj, 21 marca hokeiści TMH Tempish Polonia Bytom. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu o brązowy medal niebiesko-czerwoni pokonali Podhale Nowy Targ 3:1 i są coraz bliżej wywalczenia brązowego medalu mistrzostw Polski.

Kolejne medale tenisistów

Brązowy medal wywalczyły Agata Borgman i Paulina Czarnik podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w Bydgoszczy. Sukcesy zanotowali także Jan Kopcik, który wygrał turniej OTK młodzików w Zabrzu oraz Stanisław Sławik, zajmując II miejsce.

21 marca 2017

W Bytomiu powstała pierwsza piłkarska drużyna osób po amputacji kończyn!

Już w najbliższą niedzielę, 26 marca na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego odbędzie się pierwszy trening Drużyny Ampfutbolowej Szombierek Bytom.

20 marca 2017

Złoty medal bytomskich amatorów

Dwa złote medale w ciągu dwóch dni! Ten wyczyn należy do naszych hokeistów i hokeistek. Dziewczyny w sobotę wywalczyły złoty medal mistrzostw Polski, zaś w piątek, 17 marca nasza hokejowa drużyna amatorska zdobyła złoty medal Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Turniej charytatywny

Dwadzieścia drużyn zmierzyło się w weekendowym /18-19 marca/ charytatywnym turnieju piłkarskim. Była to już IX edycja „Barbórka Cup”. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze trafiły do siedmioletniej Lenki Ziętek.

19 marca 2017

Złote polonistki

Bytomskie hokeistki Mistrzem Polski! Po wielu meczach, w których tylko potwierdzały swoją formę, wczoraj /18 marca/ wywalczyły złoto. W finałowym spotkaniu zmiażdżyły GKS Stoczniowiec 9:0!

18 marca 2017

Dobra passa niebiesko-czerwonych

Wynik wczorajszego /17 marca/ spotkania dał bytomskim piłkarzom trzy punkty. Na stadionie przy ulicy Olimpijskiej Polonia Bytom pewnie pokonała gryf Wejherowo 1:0. W poprzedniej kolejce na wyjeździe pokonaliśmy Bełchatowian.