Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Spektakl na zakończenie projektu

Spektakl na zakończenie projektu Data publikacji: 10 czerwca 2017„Kocie opowieści z podwórka”, spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 42, zakończył realizowany od trzech lat projekt Klasy Aktywności Twórczej. Pokaz umiejętności młodych artystów odbył się na deskach Teatru Rozbark.

Przypomnijmy, że innowacja pedagogicznej pod nazwą Klasa Aktywności  Twórczej realizowana była w bytomskiej szkole od 2014 roku. W ramach dodatkowych zajęć uczniowie rozwijali nie tylko swoje umiejętności sceniczne, ale też muzyczne czy plastyczne.

Pod okiem nauczycieli Małgorzaty Grossman Krzysztofa Jędrasika, autorów innowacyjnego programu, młodzi artyści brali udział w cyklu zajęć: Była sobie muzyka, Był sobie teatr, czy Fabryka dźwięku. Działania na płaszczyźnie teatralnej objął patronatem Teatr Rozbark, na którego scenie młodzi artyści stawiali swoje pierwsze kroki.

Teatr Rozbark od początku otoczył nas wsparciem merytorycznym. Istotne jest też to, iż uczniowie mogli wystawiać swoje spektakle w teatrze z prawdziwego zdarzenia – mówi Małgorzaty Grossman, koordynatorka projektu.                                                                            

Swój profesjonalizm pokazali w musicalu. Na scenie zobaczyliśmy 18 młodych aktorów wraz z towarzyszącą jej orkiestrą, w której skład weszli uczniowie szkoły, którzy w trakcie zajęć  szlifowali swoje umiejętności muzyczne.

Przygotowania do musicalu z autorską muzyką Krzysztofa Jędrasika trwały ponad rok. To opowieść z przesłaniem złożona z sześciu epizodów, które traktują o miłości, przyjaźni i szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich – mówi Grossmann.  

Sceniczny zapał i aplauz publiczności daje pewność, że młodzi bytomianie złapali artystycznego bakcyla. I co więcej, mają ochotę na więcej!


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.