Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budynek poczty w rejestrze zabytków

Na hasło: zabytkowa poczta w Bytomiu, na myśl nasuwa się odrestaurowany niedawno, wyjątkowej urody neorenesansowy gmach przy Piekarskiej. Tymczasem miano zabytku zyskał także modernistyczny budynek poczty przy ul. Karola Miarki 2.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Spacerem po mieście - promocja książki w Biurze Promocji Bytomia

Spacerem po mieście - promocja książki w Biurze Promocji Bytomia Data publikacji: 10 grudnia 20131386591466.jpgTrzech historyków znających Bytom od podszewki, których publikacje cieszą się dużą popularnością: Anna Śmiałek, Maciej Droń oraz Tomasz Śmiałek, przygotowało w jednej książce gotowe propozycje zwiedzania 760-letniego Bytomia. Jak czytamy w słowie od autorów: Spośród nieprzebranej ilości kontekstów, tropów, pomysłów, wybraliśmy dwanaście tematów, nadających się  – naszym zdaniem – do przetworzenia w trasy ciekawych poznawczo i turystycznie, kilkugodzinnych spacerów pieszych lub też „pieszo-komunikacyjnych”. Są to propozycje dla wszystkich: od klas szkolnych i najrozmaitszych „grup zorganizowanych”, poprzez niestrudzenie przemierzających miasto miłośników jego przeszłości, aż do rodzin, które zwyczajnie mają ochotę wyjść wspólnie na dłuższy spacer.

Wśród propozycji znajdziemy trasy pokazujące bogactwo historyczno-kulturowe Bytomia, zabytki przemysłowe, komunikacji, walory przyrodnicze, a także trasy przypominające społeczności, które niegdyś tu mieszkały. Rzadko publikowane zdjęcia ze zbiorów prywatnych oraz bogatego archiwum Muzeum Górnośląskiego nadały publikacji atrakcyjną oprawę fotograficzną.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.