Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

SP 51 świętowała jubileusz

SP 51 świętowała jubileusz Data publikacji: 17 października 2017Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi ma już 50 lat. Podczas oficjalnych uroczystości wiceprezydent Bożena Mientus, złożyła uczniom, ich rodzicom i pracownikom placówki życzenia z okazji jubileuszu i podziękowała za pracę.

Na uroczystość pięćdziesięciolecia placówki przybyli przedstawiciele władz, dyrektorzy placówek oświatowych, emerytowani pracownicy, absolwenci szkoły, obecni pracownicy, rodzice, i uczniowie. Jubileuszową galę uświetniły występy muzyczne i taneczne w wykonaniu nauczycieli, uczniów, emerytów i absolwentów.

Tego dnia udostępniono także kroniki szkolne, wokół których zgromadziły się pokolenia dzieci i rodziców, którzy byli uczniami szkoły. Przypomnijmy, że oficjalny dzień inauguracji szkoły przy ul. Łużyckiej to 23 września 1967 roku. Pełna nazwa brzmiała wówczas Szkoła Podstawowa nr 51 im. Bolesława Bieruta w Bytomiu. Jej otwarciu, tak jak i wielu innym szkołom, towarzyszyło hasło Tysiąc szkół na 1000 – lecie.

Szkoła od samego początku stwarzała uczniom różnorodne możliwości rozwoju zainteresowań, począwszy od tych muzycznych poprzez teatralne czy taneczne. Uczniowie SP nr 51 byli członkami pierwszej na Śląsku harcerskiej orkiestry dętej. Na przestrzeni lat do użytku oddawane były i unowocześniane kolejne klasy, sale i pracownie.

W 1994 roku nastąpiła gruntowna modernizacja placówki. W 1987 roku rozpoczęła się budowa nowego skrzydła szkoły, które zostało oddane do użytku w 2004 roku. Mieści się w nim aula szkolna, dodatkowe pomieszczenia świetlicy, sala rehabilitacji oraz sale do stymulacji polisensorycznej i terapii metodą integracji sensorycznej.

W roku szkolnym 1999/2000 otworzono pierwszą w Bytomiu klasę integracyjną, która pozwoliła, by dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i opiekuńczych uczyły się razem ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. W 2002 r. nadano szkole nazwę Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Obecnie uczy się w niej 572 uczniów - w 14 oddziałach integracyjnych oraz 12 masowych.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, SP nr 51

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.