Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Sobota z Zanzibarem

Sobota z Zanzibarem Data publikacji: 22 września 2016Już w najbliższą sobotę, 24 września o 10.00 w Biurze Promocji Bytomia ruszy cykl spotkań Sobota z pasją, w ramach których prezentowane będą sylwetki bytomian, którzy swoimi talentami podzielą się z innymi. Pierwsze spotkanie należeć będzie do Bartka Dworskiego, podróżnika, fotografa.

Choć świadomą fotografią zajmuje się od niedawna, fotograficzna pasja drzemała w nim od dawna. Swój talent szlifuje na Akademii Fotografii w Krakowie. Nie ukrywa też, że jedną z inspiracji do sięgnięcia po aparat był Śląsk.

Jestem gorolem z Lubelszczyzny, przyjechałem na Śląsk, żeby tu studiować. I zostałem. Można powiedzieć, że zafascynowałem się śląskością, jego architekturą, historią i ludźmi. To miejsce jest dla fotografów źródłem, z którego nieustannie można czerpać inspirację – mówi Bartek Dworski.

Na wystawie, która otworzy cykl Sobota z pasją, Dworski zaprezentuje ok. 50 fotografii ze swojej podróży do Zanzibaru. Podobnie jak inni podróżnicy, których noga postała na Czarnym Lądzie, jest nim oczarowany, zafascynowany, co zresztą można zobaczyć na jego zdjęciach.

Zanzibar to nie tylko fenomenalne, egzotyczne plenery, ale też ciekawe z naszego, europejskiego punku widzenia, miejsce. Zanzibarczycy doceniają to, co mają, są otwarci, tolerancyjni, nie mają uprzedzeń do białych, choć nie mają też powodów, by ich kochać. Odwiedzając miejsca o kulturze zupełnie innej niż nasza, staram się zachować pełną otwartość, aby móc lepiej zrozumieć ludzi będących jej częścią - mówi Bartek Dworski.

Dworski podróżuje na własną rękę. W ten sposób może odkrywać miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach turystycznych. W swoich zbiorach ma także zdjęcia m. in. z Ameryki Północnej, Rumunii i Bułgarii.

Przypominamy, że jeśli masz pasję i talent lub znasz kogoś, kto chciałby zaprezentować swoje zainteresowania, zgłoś się! Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić. Zgłoszenia z krótkim opisem, można nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.

Autor: AK
Zdjęcia: Bartek Dworski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.