Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Sobota z pasją - Święte Miasto Tybetu

Sobota z pasją - Święte Miasto Tybetu Data publikacji: 23 stycznia 2018Już w najbliższą sobotę, 27 stycznia zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Sobota z pasją”. Wezmą w nim udział Alicja i Janusz Murzynowscy, którzy odkryją przed nami tajemnice miasta Lhasy – Świętego Miasta Tybetu. Początek spotkania o 11.00.

Lhasa to najwyżej położona stolica Tybetańskiego Regionu Autonomicznego, cel pielgrzymek mieszkańców gór, zwana również tybetańskim Rzymem. Od 1642 roku pozostaje stolicą Tybetu, a jednym z cudów architektonicznych świata i główną atrakcją Lhasy jest Pałac Potala zbudowany w XVII wieku przez V Dalaj Lamę, pełniący funkcję siedziby rządu tybetańskiego i zimowej rezydencji Dalaj Lamów.

Organizatorem wydarzenia są: Biuro Promocji Bytomia oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior.
LHASA.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum - Alicja i Janusz Murzynowscy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.