Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Sobota z pasją

Sobota z pasją Data publikacji: 31 marca 2017Na co dzień pracują w bibliotece. Ale książki wypełniają także ich życie prywatne, bo ich pasją obok czytania jest także fotografowanie woluminów. O swojej niezwykłej pasji opowiedzą już jutro /1 kwietnia/ Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska.

Aleksandra Swojnóg i Lucyna Barańska to postacie, które łamią stereotyp bibliotekarza ukrytego między regałami książek. Uważają, że można promować czytelnictwo również poprzez obraz i dlatego wykonują studyjne i plenerowe zdjęcia książek. W ubiegłym roku zorganizowały wystawę swoich fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 („Wariacje moli książkowych”), a w marcu w Biurze Promocji Bytomia („Literatura w obiektywie”). Ich oryginalne zdjęcia książek można oglądać też na: https://www.instagram.com/bibliotekackubytom/.

Bibliotekarki są także organizatorkami trzech miejskich konkursów fotograficznych: Detale architektoniczne bytomskich kamienic, Ekspresja i harmonia – dwa różne oblicza Bytomia oraz Bytomskie klimaty. Redagują e-magazyn „Centralnie”, zorganizowały też wernisaż i wystawy fotografii „Światło i światłość” i „Quo vadis liczbo Pi”.

Inspiracją do wykonania zdjęcia książki jest nie tylko jej treść, czasem jest to tytuł lub gra skojarzeń. Aleksandra Swojnóg jest bibliotekarką z zamiłowania i powołania. Dba o wizerunek biblioteki we współczesnych mediach (Pinterest, Issuu, Instagram). Działa w ramach „Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkół bytomskich”. Lucyna Barańska jest nauczycielem polonistą z długoletnim stażem pracy, a od trzech lat też bibliotekarzem. Pracowała w Zespole Szkół Medycznych, Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół, a obecnie w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu.

Spotkanie rozpocznie się o 11.00 w Biurze Pormocji Bytomia przy Rynku 7.

Masz pasję i talent lub znasz kogoś, kto chciałby zaprezentować swoje zainteresowania, zgłoś się! Szukamy nie tylko osób uzdolnionych literacko czy plastycznie, ale wszystkich, którzy mają coś ciekawego do pokazania. Zainteresowani, którzy mają coś ciekawego do pokazania, np. niestandardowe kolekcje czy umiejętności, którymi mało kto może się pochwalić, mogą swoje zgłoszenia z krótkim opisem, nadsyłać mejlowo na: promo@um.bytom.pl lub dzwoniąc pod nr tel.: 32 386 36 69.

 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. autorek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.