Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zrewitalizować siebie, otworzyć się na innych

Masz czas i mógłbyś towarzyszyć starszemu sąsiadowi na spacerze? Szukasz kogoś, kto zna się na drobnych remontach? Zanim znajdziesz anonimowego fachowca, poszukaj  go wśród swoich sąsiadów. W ramach pilotażu rewitalizacji ruszyły projekty społeczne: Bank Wolontariatu oraz Bank Wzajemnych Usług Sąsiedzkich.

Biuro Organizacji Pozarządowych

Z dniem 1 sierpnia br. zadania Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich przejęło nowopowstałe Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Sobota z odNową

Sobota z odNową Data publikacji: 18 sierpnia 2017Spacer, warsztaty, spotkania z doradcami w Agorze – w tę sobotę (19 sierpnia) będzie sporo okazji do rozmów o odnowie miasta w ramach pilotażu rewitalizacji.

Opowiedz nam o swojej dzielnicy podczas spaceru – zachęca Fundacja Napraw Sobie Miasto i zaprasza mieszkańców (i nie tylko) kwartału obejmującego ulice: Piekarską, Jainty, Piłsudskiego, Webera, Kwietniewskiego i Browarnianą. Spacer rozpocznie się o 11.00. Start przy parafii św. Trójcy. Tuż po spacerze członkowie fundacji zapraszają do domu parafialnego na warsztaty. Rozpoczną się one o 13.00.

W tę sobotę w teren wyrusza także nasz punkt informacji dla interesariuszy rewitalizacji. W Centrum Handlowym Agora będziecie mogli porozmawiać z doradcami: Sławoszem Marciszem (inwestycyjny), Krzysztofem Zachariasiewiczem (techniczny) i Agnieszką Janik (prawny). Doradcy będą do Waszej dyspozycji pomiędzy 9.00 a 13.00.

logotypy odnowa.jpg

Autor: iwo
Zdjęcia: Marek Dziurkowski dla Fundacji Napraw Sobie Miasto

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.