Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi rywalizowali na matach

Młodzi rywalizowali na matach Data publikacji: 8 kwietnia 2017Młodzi dżudocy spotkali się dziś /8 kwietnia/ na matach w Hali naSkarpie podczas International Judo League. Do Bytomia zjechali judocy z polskich i zagranicznych klubów.

Zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Feniks turniej, to kolejna sportowa inicjatywa mająca na celu skuteczne propagowanie dyscypliny judo wśród bytomian, a zwłaszcza ich najmłodszej części.

Była to też szansa dla młodych sportowców na integrację z zawodnikami z Europy i zdobycie cennego doświadczenia, a dla niektórych jedna z pierwszych okazji do zaprezentowania własnego talentu i umiejętności. Dyplomy i medale wręczył zwycięzcom Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który objął tę imprezę patronatem.

W niedzielę /9 kwietnia/ w ramach turnieju zaplanowano seminarium szkoleniowe dla uczestników. Poprowadzą je: Marcin Held (Ne-waza) oraz Krzysztof Wiłkomirski (Tachi –waza). Pomysłodawcami turnieju - International Judo League - są kluby: KOKORO Łódź, UKS FENIKS Bytom, UKS Okay Opole oraz Wisły Kraków.

Pierwsza edycja imprezy, która odbyła się w 2015 roku w Bytomiu zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym, co zachęciło inne miasta do udziału w turnieju. W 2017 roku zawody odbędą się jeszcze w Jaśle, Opolu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Wrocławiu.

International Judo League została dofinansowana ze środków gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.