Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi rywalizowali na matach

Młodzi rywalizowali na matach Data publikacji: 8 kwietnia 2017Młodzi dżudocy spotkali się dziś /8 kwietnia/ na matach w Hali naSkarpie podczas International Judo League. Do Bytomia zjechali judocy z polskich i zagranicznych klubów.

Zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Feniks turniej, to kolejna sportowa inicjatywa mająca na celu skuteczne propagowanie dyscypliny judo wśród bytomian, a zwłaszcza ich najmłodszej części.

Była to też szansa dla młodych sportowców na integrację z zawodnikami z Europy i zdobycie cennego doświadczenia, a dla niektórych jedna z pierwszych okazji do zaprezentowania własnego talentu i umiejętności. Dyplomy i medale wręczył zwycięzcom Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który objął tę imprezę patronatem.

W niedzielę /9 kwietnia/ w ramach turnieju zaplanowano seminarium szkoleniowe dla uczestników. Poprowadzą je: Marcin Held (Ne-waza) oraz Krzysztof Wiłkomirski (Tachi –waza). Pomysłodawcami turnieju - International Judo League - są kluby: KOKORO Łódź, UKS FENIKS Bytom, UKS Okay Opole oraz Wisły Kraków.

Pierwsza edycja imprezy, która odbyła się w 2015 roku w Bytomiu zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym, co zachęciło inne miasta do udziału w turnieju. W 2017 roku zawody odbędą się jeszcze w Jaśle, Opolu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Wrocławiu.

International Judo League została dofinansowana ze środków gminy Bytom.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.