Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Smog STOP

Smog STOP Data publikacji: 16 maja 2017Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego domu? Ogrzewasz dom piecem węglowym? Możesz ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Smog Stop, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Smog Stop „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” jest kontynuacją programu pilotażowego realizowanego w 2016 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku , o udzielenie dofinansowania w formie dotacji będą mogły się starać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Aby otrzymać dofinansowanie konieczna jest likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania i montaż instalacji na bardziej ekologiczne i energetycznie efektywne, tj.: kocioł gazowy, olejowy, opalany biomasą spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:20125:2012, kocioł elektryczny, wymiennik ciepła-opłata przyłączeniowa do sieci cieplnej, powietrzna/gruntowa pompa ciepła).

Dofinansowaniem objęta jest:

- wymiana, modernizacja lub budowa wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania, wymiana źródeł ciepła przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej w istniejących obiektach, na bardziej efektywne ekologicznie i energetycznie;

- zabudowa systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, wyłącznie takich jak pompy ciepła lub kolektory słoneczne;

- zastosowanie rozwiązań technicznych mających na celu zwiększenie oszczędności energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, do użytkowania których przystąpiono przed 16.12.2002 r.:  docieplenie przegród budowlanych, wymiana okien i drzwi.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 od 7.30 do 15.30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu).

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów znajdują się tutaj

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.