Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Sławomir Bielak zwycięzcą konkursu "Bytom Reporterskim Okiem"

Data publikacji: 19 października 2017Znamy wyniki konkursu fotograficznego "Bytom Reporterskim Okiem", którego organizatorem było Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. Pierwsze miejsce zdobył Sławomir Bielak - autor zdjęcia "Jej Wysokość Krystyna".

Wyniki konkursu przedstawiono 17 października podczas wernisażu wystawy  nagrodzonych  i wyróżnionych prac w Biurze Promocji Bytomia.

Ekspozycja zdjęć konkursowych w Biurze Promocji Bytomia okazała się wyjątkowa. Zdjęcia „przemówiły” i „opowiedziały” o Bytomiu – mieście pięknym, wyjątkowym, energetycznym, ale też nie pozbawionym problemów.

Pierwsze miejsce wywalczył Sławomir Bielak zdjęciem „Jej Wysokość Krystyna”. Miejsce drugie zajęła Julianna Kempny – autorka zdjęcia przedstawiającego zachód słońca nad elektrociepłownią Szombierki, a miejsce trzecie Martyna Sznajder za fotografię „Rzut na Bytom”. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Łukasz Baran („Inauguracja Industriady”), Sławomir Bielak („Bytom – się pomaga), Martyna Majewicz („Milicja”) i Krzysztof Kazanowski („Spacer nad Brandką").

Wydarzeniem towarzyszącym wernisażowi i wystawie fotografii była ekspozycja prac artystek z koła plastycznego działającego na bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku pod kierunkiem Marty Hawlickiej.
Na uczestników wernisażu czekała muzyczna niespodzianka – występ młodych artystek z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu. Popis gry na akordeonie dały Natalia Batrosiewicz i Klaudia Kusz.
 
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla i Towarzystwo Miłośników Bytomia.


Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arc prywatne

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.