Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 czerwca 2018, Dorota, Lucja, Wilhelm

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu Data publikacji: 25 sierpnia 2016To będzie niepowtarzalna okazja,  by powiedzieć innym, jak wyobrażacie sobie przyszłość! 10 września, drugiego dnia Festiwalu Organizacji Pozarządowych, na Rynku w Bytomiu stanie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe. Będą też warsztaty z partycypacji społecznej.

To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Projekt ma na celu poznanie opinii mieszkańców na temat regionu i ich oczekiwań względem przyszłości. Animatorzy akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy” od początku sierpnia pojawiają się na najważniejszych imprezach w regionie i pytają ludzi o to, jak im się żyje i co chcieliby zmienić. Byli już m.in. na Off Festiwalu w Katowicach, Tygodniu Kultury Beskidzkiej w Wiśle, Dożynkach Wojewódzkich w Lipie. Oprócz Bytomia pojawią się też m.in. na Gwarkach w Tarnowskich Górach czy Festiwalu Smaków Powiatu Bielskiego w Jaworzu.

Wypowiedzi mieszkańców nagrywane są w mobilnym studiu telewizyjnym, a potem umieszczane na urzędowym kanale You Tube województwa śląskiego. Będą one też wskazówką dla ekspertów i przedstawicieli wielu instytucji, kiedy będą oni podejmować ważne dla regionu decyzje.

W Bytomiu odbędą się również warsztaty z partycypacji społecznej. Będzie można dowiedzieć się czym jest partycypacja, czym różni się od konsultacji społecznych, jaką wartość dla zmiany otoczenia mają pomysły – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Warsztaty poprowadzi Maciej Zacher, architekt, lokalny aktywista.

Strefa „Śląskie. Tu rozmawiamy” stanie na bytomskim Rynku w sobotę, 10 września o 10.00.

Na zdjęciu: animotorzy akcji podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: slaskie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.