Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu Data publikacji: 25 sierpnia 2016To będzie niepowtarzalna okazja,  by powiedzieć innym, jak wyobrażacie sobie przyszłość! 10 września, drugiego dnia Festiwalu Organizacji Pozarządowych, na Rynku w Bytomiu stanie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe. Będą też warsztaty z partycypacji społecznej.

To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Projekt ma na celu poznanie opinii mieszkańców na temat regionu i ich oczekiwań względem przyszłości. Animatorzy akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy” od początku sierpnia pojawiają się na najważniejszych imprezach w regionie i pytają ludzi o to, jak im się żyje i co chcieliby zmienić. Byli już m.in. na Off Festiwalu w Katowicach, Tygodniu Kultury Beskidzkiej w Wiśle, Dożynkach Wojewódzkich w Lipie. Oprócz Bytomia pojawią się też m.in. na Gwarkach w Tarnowskich Górach czy Festiwalu Smaków Powiatu Bielskiego w Jaworzu.

Wypowiedzi mieszkańców nagrywane są w mobilnym studiu telewizyjnym, a potem umieszczane na urzędowym kanale You Tube województwa śląskiego. Będą one też wskazówką dla ekspertów i przedstawicieli wielu instytucji, kiedy będą oni podejmować ważne dla regionu decyzje.

W Bytomiu odbędą się również warsztaty z partycypacji społecznej. Będzie można dowiedzieć się czym jest partycypacja, czym różni się od konsultacji społecznych, jaką wartość dla zmiany otoczenia mają pomysły – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Warsztaty poprowadzi Maciej Zacher, architekt, lokalny aktywista.

Strefa „Śląskie. Tu rozmawiamy” stanie na bytomskim Rynku w sobotę, 10 września o 10.00.

Na zdjęciu: animotorzy akcji podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: slaskie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.