Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lutego 2018, Konstancja, Maksym, Bernadeta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

10 mln na przebudowy bytomskich dróg

Projekty inwestycyjne z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymają dofinansowanie. Wśród miast, które skorzystają ze wsparcia jest także Bytom. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podjęto 16 lutego podczas Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM).

Utrudnienia drogowe na ul. Katowickiej

Od 1 lutego w związku z przebudową wodociągu w ul. Katowickiej wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Odnowę rozpoczynamy od Rozbarku i Żabich Dołów

Trzy projekty na prawie 28 mln zł. Bytom startuje m.in. z realizacją projektów w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Rewitalizacji Żabich Dołów i odnowie Rozbarku poświęcona została dzisiejsza /26 stycznia/ konferencja prasowa w Biurze Promocji Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu

"Śląskie. Tu rozmawiamy" w Bytomiu Data publikacji: 25 sierpnia 2016To będzie niepowtarzalna okazja,  by powiedzieć innym, jak wyobrażacie sobie przyszłość! 10 września, drugiego dnia Festiwalu Organizacji Pozarządowych, na Rynku w Bytomiu stanie specjalny bus wyposażony w mobilne studio filmowe. Będą też warsztaty z partycypacji społecznej.

To pierwsza tego typu akcja w Polsce. Jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Projekt ma na celu poznanie opinii mieszkańców na temat regionu i ich oczekiwań względem przyszłości. Animatorzy akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy” od początku sierpnia pojawiają się na najważniejszych imprezach w regionie i pytają ludzi o to, jak im się żyje i co chcieliby zmienić. Byli już m.in. na Off Festiwalu w Katowicach, Tygodniu Kultury Beskidzkiej w Wiśle, Dożynkach Wojewódzkich w Lipie. Oprócz Bytomia pojawią się też m.in. na Gwarkach w Tarnowskich Górach czy Festiwalu Smaków Powiatu Bielskiego w Jaworzu.

Wypowiedzi mieszkańców nagrywane są w mobilnym studiu telewizyjnym, a potem umieszczane na urzędowym kanale You Tube województwa śląskiego. Będą one też wskazówką dla ekspertów i przedstawicieli wielu instytucji, kiedy będą oni podejmować ważne dla regionu decyzje.

W Bytomiu odbędą się również warsztaty z partycypacji społecznej. Będzie można dowiedzieć się czym jest partycypacja, czym różni się od konsultacji społecznych, jaką wartość dla zmiany otoczenia mają pomysły – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Warsztaty poprowadzi Maciej Zacher, architekt, lokalny aktywista.

Strefa „Śląskie. Tu rozmawiamy” stanie na bytomskim Rynku w sobotę, 10 września o 10.00.

Na zdjęciu: animotorzy akcji podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka

 


Autor: iwo
Zdjęcia: slaskie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.