Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Śląski Konserwator Zabytków z wizytą w Bytomiu

Śląski Konserwator Zabytków z wizytą w Bytomiu Data publikacji: 10 października 2017W Bytomiu gościł nowo wybrany Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków Łukasz Konarzewski, pełniący tę funkcję od 1 lipca.

Podczas rozmowy z prezydentem miasta Damianem Bartylą, zastępcą prezydenta Robertem Dederko konserwator omówił zagadnienia związane z miastem i z ochroną zabytków. Łukasz Konarzewski uważa Bytom za ważne miasto z punktu widzenia konserwatorskiego. Deklaruje współpracę i  wolę pomocy. Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim przespacerował się po mieście z Miejską Konserwator Zabytków Dominiką Kściuczyk, zwiedzał bytomskie zabytki i wymieniał uwagi merytoryczne. 

Łukasz Konarzewski pochodzi ze znanej artystycznej rodziny Konarzewskich, zamieszkałych w Istebnej. Jest autorem wielu publikacji i opracowań z zakresu sztuki i kultury XIX i XX wieku na Śląsku.

Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.