Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 kwietnia 2018, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląsk, zabawa i dziecięca radość

Śląsk, zabawa i dziecięca radość Data publikacji: 24 października 2017Wygibasy na klopsztandze, barwny korowód dziadów żywieckich czy taniec na hałdzie – to kadry uchwycone w obiektywie uczestników 8.edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie. Jest i bytomski akcent – nagrodzony pierwszym miejscem fotoreportaż Macieja Koźmińskiego.

- Odkąd zamieszkałem w Bytomiu, nie rozstaję się z aparatem. To miasto, które mnie inspiruje. Jego fotogeniczność odnajduję nie tylko w zabytkowej architekturze, przyrodzie, ale też w miejscach niepozornych, takich jak podwórza i dziedzińce familoków. Tym ostatnim właśnie poświęciłem swoją pracę konkursową – mówi Maciej Koźmiński, laureat konkursu.

Śląskie miejsca zabaw uchwycone w migawce Koźmińskiego zostały zrobione m.in. w Śródmieściu, Rozbarku i Bobrku. Przedstawiają miejsca, place, jak zwykło się tu mówić, którymi zawładnęły dzieci. Ten wycinek dziecięcego świata w postindustrialnym mieście, jest moim powrotem do dziecięcych lat, wspomnieniem, jak spędzaliśmy czas bawiąc się - mówi Maciej Koźmiński.

W tym roku na Obiektywnie Śląskie wpłynęło 145 prezentacji, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów i 6 fotokastów. W sumie w konkursie udział wzięło 91 uczestników. Najlepsze fotoreportaże można teraz oglądać w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystawa potrwa do końca października.

Wiecej o konkursie i laureatach znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Iwona Wander

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.