Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląsk, zabawa i dziecięca radość

Śląsk, zabawa i dziecięca radość Data publikacji: 24 października 2017Wygibasy na klopsztandze, barwny korowód dziadów żywieckich czy taniec na hałdzie – to kadry uchwycone w obiektywie uczestników 8.edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie. Jest i bytomski akcent – nagrodzony pierwszym miejscem fotoreportaż Macieja Koźmińskiego.

- Odkąd zamieszkałem w Bytomiu, nie rozstaję się z aparatem. To miasto, które mnie inspiruje. Jego fotogeniczność odnajduję nie tylko w zabytkowej architekturze, przyrodzie, ale też w miejscach niepozornych, takich jak podwórza i dziedzińce familoków. Tym ostatnim właśnie poświęciłem swoją pracę konkursową – mówi Maciej Koźmiński, laureat konkursu.

Śląskie miejsca zabaw uchwycone w migawce Koźmińskiego zostały zrobione m.in. w Śródmieściu, Rozbarku i Bobrku. Przedstawiają miejsca, place, jak zwykło się tu mówić, którymi zawładnęły dzieci. Ten wycinek dziecięcego świata w postindustrialnym mieście, jest moim powrotem do dziecięcych lat, wspomnieniem, jak spędzaliśmy czas bawiąc się - mówi Maciej Koźmiński.

W tym roku na Obiektywnie Śląskie wpłynęło 145 prezentacji, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów i 6 fotokastów. W sumie w konkursie udział wzięło 91 uczestników. Najlepsze fotoreportaże można teraz oglądać w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystawa potrwa do końca października.

Wiecej o konkursie i laureatach znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Iwona Wander

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.