Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląsk, zabawa i dziecięca radość

Śląsk, zabawa i dziecięca radość Data publikacji: 24 października 2017Wygibasy na klopsztandze, barwny korowód dziadów żywieckich czy taniec na hałdzie – to kadry uchwycone w obiektywie uczestników 8.edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie. Jest i bytomski akcent – nagrodzony pierwszym miejscem fotoreportaż Macieja Koźmińskiego.

- Odkąd zamieszkałem w Bytomiu, nie rozstaję się z aparatem. To miasto, które mnie inspiruje. Jego fotogeniczność odnajduję nie tylko w zabytkowej architekturze, przyrodzie, ale też w miejscach niepozornych, takich jak podwórza i dziedzińce familoków. Tym ostatnim właśnie poświęciłem swoją pracę konkursową – mówi Maciej Koźmiński, laureat konkursu.

Śląskie miejsca zabaw uchwycone w migawce Koźmińskiego zostały zrobione m.in. w Śródmieściu, Rozbarku i Bobrku. Przedstawiają miejsca, place, jak zwykło się tu mówić, którymi zawładnęły dzieci. Ten wycinek dziecięcego świata w postindustrialnym mieście, jest moim powrotem do dziecięcych lat, wspomnieniem, jak spędzaliśmy czas bawiąc się - mówi Maciej Koźmiński.

W tym roku na Obiektywnie Śląskie wpłynęło 145 prezentacji, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów i 6 fotokastów. W sumie w konkursie udział wzięło 91 uczestników. Najlepsze fotoreportaże można teraz oglądać w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystawa potrwa do końca października.

Wiecej o konkursie i laureatach znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Iwona Wander

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.