Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląsk, zabawa i dziecięca radość

Śląsk, zabawa i dziecięca radość Data publikacji: 24 października 2017Wygibasy na klopsztandze, barwny korowód dziadów żywieckich czy taniec na hałdzie – to kadry uchwycone w obiektywie uczestników 8.edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie. Jest i bytomski akcent – nagrodzony pierwszym miejscem fotoreportaż Macieja Koźmińskiego.

- Odkąd zamieszkałem w Bytomiu, nie rozstaję się z aparatem. To miasto, które mnie inspiruje. Jego fotogeniczność odnajduję nie tylko w zabytkowej architekturze, przyrodzie, ale też w miejscach niepozornych, takich jak podwórza i dziedzińce familoków. Tym ostatnim właśnie poświęciłem swoją pracę konkursową – mówi Maciej Koźmiński, laureat konkursu.

Śląskie miejsca zabaw uchwycone w migawce Koźmińskiego zostały zrobione m.in. w Śródmieściu, Rozbarku i Bobrku. Przedstawiają miejsca, place, jak zwykło się tu mówić, którymi zawładnęły dzieci. Ten wycinek dziecięcego świata w postindustrialnym mieście, jest moim powrotem do dziecięcych lat, wspomnieniem, jak spędzaliśmy czas bawiąc się - mówi Maciej Koźmiński.

W tym roku na Obiektywnie Śląskie wpłynęło 145 prezentacji, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów i 6 fotokastów. W sumie w konkursie udział wzięło 91 uczestników. Najlepsze fotoreportaże można teraz oglądać w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wystawa potrwa do końca października.

Wiecej o konkursie i laureatach znajdziesz tutaj.

Autor: AK
Zdjęcia: fot. Iwona Wander

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.