Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Śląsk w obiektywie

Śląsk w obiektywie Data publikacji: 12 kwietnia 2018Kopalniane szyby na horyzoncie, zabytkowe hale w kolorze ciemnej cegły, familoki – regionalny pejzaż jest wyjątkowy i wciąż się zmienia. Tematem zainteresowały się dwie bytomskie fotografki. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 kwietnia o g.16.00 w Biurze Promocji Bytomia.

Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg swoją przygodę z aparatem zaczęły dość nietypowo, bo od fotografowania książek. Tę sztukę doprowadziły do perfekcji, ukazując książki to w tak niebanalny sposób, że ma się ochotę sięgnąć po ich lekturę. Mają na koncie dwie wystawy zdjęć studyjnych i plenerowych z książką w roli głównej, zachęcających do czytelnictwa: „Mole książkowe fotografują” i „Literatura w obiektywie”.

Ostatnio jednak w kadrach aparatów tych dwóch pasjonatek coraz częściej pojawiał się miejski pejzaż. "Dwie frele ze Śląska" - jak o sobie mówią - postanowiły pokazać różne oblicza lokalnego kolorytu: Z sentymentu do regionu i realizując swoje fotograficzne hobby, wpadłyśmy na pomysł fotografowania małych i dużych śląskich przestrzeni i utworzenia na Instagramie strony „Śląskie klimaty” [https://www.instagram.com/slaskie_klimaty/]. Stąd był już tylko krok do spełnienia marzeń o własnej wystawie fotografii, które pokazują Śląsk w całej jego złożoności: industrialny i nowoczesny, piękny i surowy, barwny i w kolorze węgla.

Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg fotografią zajmują się amatorsko, z oddaniem jednak pielęgnują swoją pasję i rozwijają umiejętności. Na co dzień pracują w bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego. Są autorkami ekspozycji w ramach Bytomskich Festiwali Nauki i Sztuki: Światło i światłość, Quo vadis liczbo Pi, Z książką mi do twarzy. Były gośćmi spotkania „Sobota z pasją” w Biurze Promocji Bytomia.

Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.