Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląscy więziennicy dla Wspólnoty Polskiej

Śląscy więziennicy dla Wspólnoty Polskiej Data publikacji: 18 grudnia 201720 kalendarzy konkursowych Służby Więziennej z serii limitowanej przekazał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej Górnośląskiemu Oddziałowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Kalendarze jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią razem z pomocą materialną do Polaków mieszkających na Ukrainie.

„Kocham Cię Polsko, czyli funkcjonariusz na wakacjach” – to pierwszy konkurs fotograficzny dla funkcjonariuszy Służby Więziennej zakończony wydaniem szczególnego kalendarza na rok 2018. Na 12 fotografiach znalazły się najpiękniejsze, zdaniem śląskich więzienników, miejsca będące celem ich podróży po Polsce. Wśród fotografii wybranych do kalendarza znalazło się zdjęcie wykonane przez funkcjonariuszkę bytomskiego aresztu śledczego, które zajęło trzecie miejsce w konkursie oraz wyróżnione zdjęcie autorstwa funkcjonariusza bytomskiej jednostki penitencjarnej.

Tę namiastkę polskości chcieliśmy przekazać wraz ze świątecznymi życzeniami Polakom mieszkającym na Ukrainie – mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. Współpraca ze Stowarzyszeniem rozpoczęła się wiosną 2016 r.

Dotąd w ramach pomocy przekazaliśmy prawie tonę żywności dla najbardziej potrzebujących Polaków żyjących na Ukrainie, materiały szkolne dla dzieci uczących się w polskich szkołach sobotnich czy kilkaset zniczy w ramach akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Ta dzisiejsza bożonarodzeniowa pomoc jest może nietypowa, ale w naszym przekonaniu równie ważna. Zresztą otrzymaliśmy informację od stowarzyszenia, że kalendarze są również bardzo potrzebne – mówi Justyna Siedlecka.

Akcję „Podziel się opłatkiem z seniorami na kresach” organizuje Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach wspólnie z Oddziałem Rejonowym PCK w Bytomiu i prezydentem Bytomia.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Służba Więzienna

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.