Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 kwietnia 2018, Felicja, Teofil, Zyta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gdzie jest 100 milionów euro? Większość w Bytomiu!

Na 264 miliony zł opiewają projekty złożone przez Bytom w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Większość przeszła już pozytywną ocenę formalną lub zostały wybrane do dofinansowania przez urząd marszałkowski. OSI staje się faktem - pierwsze remonty i projekty miękkie ruszyły.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Śląscy więziennicy dla Wspólnoty Polskiej

Śląscy więziennicy dla Wspólnoty Polskiej Data publikacji: 18 grudnia 201720 kalendarzy konkursowych Służby Więziennej z serii limitowanej przekazał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej Górnośląskiemu Oddziałowi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Kalendarze jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią razem z pomocą materialną do Polaków mieszkających na Ukrainie.

„Kocham Cię Polsko, czyli funkcjonariusz na wakacjach” – to pierwszy konkurs fotograficzny dla funkcjonariuszy Służby Więziennej zakończony wydaniem szczególnego kalendarza na rok 2018. Na 12 fotografiach znalazły się najpiękniejsze, zdaniem śląskich więzienników, miejsca będące celem ich podróży po Polsce. Wśród fotografii wybranych do kalendarza znalazło się zdjęcie wykonane przez funkcjonariuszkę bytomskiego aresztu śledczego, które zajęło trzecie miejsce w konkursie oraz wyróżnione zdjęcie autorstwa funkcjonariusza bytomskiej jednostki penitencjarnej.

Tę namiastkę polskości chcieliśmy przekazać wraz ze świątecznymi życzeniami Polakom mieszkającym na Ukrainie – mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. Współpraca ze Stowarzyszeniem rozpoczęła się wiosną 2016 r.

Dotąd w ramach pomocy przekazaliśmy prawie tonę żywności dla najbardziej potrzebujących Polaków żyjących na Ukrainie, materiały szkolne dla dzieci uczących się w polskich szkołach sobotnich czy kilkaset zniczy w ramach akcji „Podaruj znicz na Kresy”. Ta dzisiejsza bożonarodzeniowa pomoc jest może nietypowa, ale w naszym przekonaniu równie ważna. Zresztą otrzymaliśmy informację od stowarzyszenia, że kalendarze są również bardzo potrzebne – mówi Justyna Siedlecka.

Akcję „Podziel się opłatkiem z seniorami na kresach” organizuje Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach wspólnie z Oddziałem Rejonowym PCK w Bytomiu i prezydentem Bytomia.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Służba Więzienna

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.