Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Śladami kultury żydowskiej

Śladami kultury żydowskiej Data publikacji: 14 lipca 2016Do jutra / piątek, 15 lipca/ trwają zapisy na kolejną wycieczkę w ramach cyklu Poznaj Bytom z przewodnikiem. Tym razem zwiedzający będą odkrywać wielokulturowość naszego miasta związaną z wielowiekową obecnością społeczności żydowskiej.

Na trasie wycieczki nie zabraknie pl. Grunwaldzkiego, gdzie mieściła się synagoga. Zaprojektowana przez Paula Jackischa budowla, spalona w 1938 r. przez nazistów, podczas Nocy Kryształowej podzieliła ten sam los, co setki takich obiektów w całej Rzeszy.

Z pl. Grunwaldzkiego, zwiedzający przejdą do ul. Piastów Bytomskich, gdzie znajdował się nieistniejący już cmentarz żydowski założony na wałach miejskich. Ostatnim etapem wycieczki będzie zwiedzanie zabytkowego kirkutu przy ul. Piekarskiej. Zgodnie z tradycją, odwiedzający to miejsce mężczyźni powinni pamiętać o nakryciu głowy.

Zbiórka o 9.30 przy Biurze Promocji Bytomia /Rynek 7/.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.