Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Siła w trzecim sektorze

Siła w trzecim sektorze Data publikacji: 9 września 2017Ponad 40 organizacji pozarządowych działających w naszym mieście zaprezentowało się podczas Bytomskich Dni Organizacji Pozarządowych. Była to trzynasta edycja imprezy, która po raz kolejny udowodniła jak pasja i zaangażowanie jednoczą wokół ważnych spraw.

Wasza aktywność na rzecz wspierania, zacieśniania współpracy i rozwoju sektora organizacji pozarządowych w naszym mieście jest niezwykle potrzebna w wielu sferach życia publicznego. Za ten zapał, trud pracy i bezinteresowną pomoc innym, serdecznie dziękuję – mówił Damian Bartyla, podczas otwarcia imprezy.

W istocie, dla większości zgromadzonych na bytomskim Rynku przedstawicieli organizacji non profit, wolontariat to sposób na życie, pasja, której oddają każdą wolną chwilę. Wrześniowe spotkanie, obok prezentacji ich działalności, jest także dobrą okazją do czerpania od siebie nawzajem pozytywnej energii i motywowania do dalszej pracy.

Warto dodać, że zakres działań bytomskich ngo jest bardzo szeroki. Są takie, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, osób starszych czy bezdomnych zwierząt. Jedne zajmują się propagowaniem postaw ekologicznych, a inne - na przykład edukacją.

Na program tegorocznych Dni NGO, złożyły się nie tylko występy artystyczne w wykonaniu bytomskiej młodzieży oraz seniorów, ale też spotkanie poświecone działalności organizacji, której działania wykraczają poza granice kraju. Jak co roku nie zabrakło też wystaw, koncertów i pokazów sportowych.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.