Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport Data publikacji: 14 lipca 2016Przez cztery dni /7-10 lipca/ w Częstochowie najlepsze drużyny siatkarskie z Polski rywalizowały w XXII edycji ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki Kinder+Sport. Wśród laureatów imprezy była w kategorii „trójek” dziewcząt – reprezentacja UKS Karb Bytom.

W kategorii „trójek” dziewcząt rywalizowało aż 48 zespołów, wśród których były reprezentantki naszego miasta, które okazały się bezkonkurencyjne. W swojej kategorii wyprzedziły drużyny z: Wieliczki /II miejsce/, Gdańska /III miejsce/ oraz Szczecina, Warszawy czy Krakowa.

W finałowych rozgrywkach programu siatkarskiego Kinder+Sport, do którego awansowały po najlepsze drużyny chłopców i dziewczynek z każdego województwa w kilku kategoriach wzięło udział blisko 1600 uczestników. Program Kinder+Sport to proaktywny, globalny projekt promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, realizowany w 25 krajach. W pierwszej edycji Kinder+Sport wzięło udział 3 000 uczestników, w tegorocznej ponad 40 000.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Kinder+Sport

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.