Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport Data publikacji: 14 lipca 2016Przez cztery dni /7-10 lipca/ w Częstochowie najlepsze drużyny siatkarskie z Polski rywalizowały w XXII edycji ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki Kinder+Sport. Wśród laureatów imprezy była w kategorii „trójek” dziewcząt – reprezentacja UKS Karb Bytom.

W kategorii „trójek” dziewcząt rywalizowało aż 48 zespołów, wśród których były reprezentantki naszego miasta, które okazały się bezkonkurencyjne. W swojej kategorii wyprzedziły drużyny z: Wieliczki /II miejsce/, Gdańska /III miejsce/ oraz Szczecina, Warszawy czy Krakowa.

W finałowych rozgrywkach programu siatkarskiego Kinder+Sport, do którego awansowały po najlepsze drużyny chłopców i dziewczynek z każdego województwa w kilku kategoriach wzięło udział blisko 1600 uczestników. Program Kinder+Sport to proaktywny, globalny projekt promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, realizowany w 25 krajach. W pierwszej edycji Kinder+Sport wzięło udział 3 000 uczestników, w tegorocznej ponad 40 000.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Kinder+Sport

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.