Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport

Świetny występ siatkarek UKS Karb Bytom na turnieju Kinder+Sport Data publikacji: 14 lipca 2016Przez cztery dni /7-10 lipca/ w Częstochowie najlepsze drużyny siatkarskie z Polski rywalizowały w XXII edycji ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki Kinder+Sport. Wśród laureatów imprezy była w kategorii „trójek” dziewcząt – reprezentacja UKS Karb Bytom.

W kategorii „trójek” dziewcząt rywalizowało aż 48 zespołów, wśród których były reprezentantki naszego miasta, które okazały się bezkonkurencyjne. W swojej kategorii wyprzedziły drużyny z: Wieliczki /II miejsce/, Gdańska /III miejsce/ oraz Szczecina, Warszawy czy Krakowa.

W finałowych rozgrywkach programu siatkarskiego Kinder+Sport, do którego awansowały po najlepsze drużyny chłopców i dziewczynek z każdego województwa w kilku kategoriach wzięło udział blisko 1600 uczestników. Program Kinder+Sport to proaktywny, globalny projekt promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, realizowany w 25 krajach. W pierwszej edycji Kinder+Sport wzięło udział 3 000 uczestników, w tegorocznej ponad 40 000.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Kinder+Sport

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.