Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe lodowisko otwarte

Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. Plenerowe lodowisko na pl. Sobieskiego jest już otwarte. Godzina na tafli kosztuje tylko 3 zł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sensacja w "Stodole"

Sensacja w "Stodole" Data publikacji: 10 stycznia 2018Hokeiści TMH Polonia Bytom po pięciu porażkach z rzędu odnieśli wczoraj, 9 stycznia sensacyjne zwycięstwo nad aktualnymi Mistrzami Polski – Cracovią Kraków 3:0. Mimo zwycięstwa nasza drużyna nadal zajmuje 9. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Aktualni Mistrzowie Polski już po czterech minutach przegrywali w Bytomiu 0:1 po bramce Jakuba Jaworskiego. Popularne „Pasy” próbowały jak najszybciej odrobić straty, jednak bytomska obrona spisywała się wczoraj świetnie. W drugiej tercji rywale z Krakowa mimo okresów gry w przewadze nie potrafili pokonać naszego bramkarza i po dwóch tercjach nadal utrzymywał się wynik 1:0 dla bytomskiej Polonii.

W trzeciej tercji nasi hokeiści dobili rywali z Małopolski. Dwukrotnie wykorzystali kontrataki – w 57. i 59. minucie /bramki: David Turoň i Tomasz Kozłowski/ – podwyższając wynik spotkania na 3:0, sprawiając tym samym ogromną niespodziankę.

Po 27. kolejkach bytomianie z dorobkiem 29. punktów nadal zajmują 9. miejsce w tabeli. Kolejny mecz nasi hokeiści zagrają 12 stycznia w Bytomiu o 18.00 z JKH GKS Jastrzębie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.