Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sensacja w "Stodole"

Sensacja w "Stodole" Data publikacji: 10 stycznia 2018Hokeiści TMH Polonia Bytom po pięciu porażkach z rzędu odnieśli wczoraj, 9 stycznia sensacyjne zwycięstwo nad aktualnymi Mistrzami Polski – Cracovią Kraków 3:0. Mimo zwycięstwa nasza drużyna nadal zajmuje 9. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Aktualni Mistrzowie Polski już po czterech minutach przegrywali w Bytomiu 0:1 po bramce Jakuba Jaworskiego. Popularne „Pasy” próbowały jak najszybciej odrobić straty, jednak bytomska obrona spisywała się wczoraj świetnie. W drugiej tercji rywale z Krakowa mimo okresów gry w przewadze nie potrafili pokonać naszego bramkarza i po dwóch tercjach nadal utrzymywał się wynik 1:0 dla bytomskiej Polonii.

W trzeciej tercji nasi hokeiści dobili rywali z Małopolski. Dwukrotnie wykorzystali kontrataki – w 57. i 59. minucie /bramki: David Turoň i Tomasz Kozłowski/ – podwyższając wynik spotkania na 3:0, sprawiając tym samym ogromną niespodziankę.

Po 27. kolejkach bytomianie z dorobkiem 29. punktów nadal zajmują 9. miejsce w tabeli. Kolejny mecz nasi hokeiści zagrają 12 stycznia w Bytomiu o 18.00 z JKH GKS Jastrzębie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.