Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 kwietnia 2018, Marek, Jaroslaw, Wasyl

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sensacja w "Stodole"

Sensacja w "Stodole" Data publikacji: 10 stycznia 2018Hokeiści TMH Polonia Bytom po pięciu porażkach z rzędu odnieśli wczoraj, 9 stycznia sensacyjne zwycięstwo nad aktualnymi Mistrzami Polski – Cracovią Kraków 3:0. Mimo zwycięstwa nasza drużyna nadal zajmuje 9. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Aktualni Mistrzowie Polski już po czterech minutach przegrywali w Bytomiu 0:1 po bramce Jakuba Jaworskiego. Popularne „Pasy” próbowały jak najszybciej odrobić straty, jednak bytomska obrona spisywała się wczoraj świetnie. W drugiej tercji rywale z Krakowa mimo okresów gry w przewadze nie potrafili pokonać naszego bramkarza i po dwóch tercjach nadal utrzymywał się wynik 1:0 dla bytomskiej Polonii.

W trzeciej tercji nasi hokeiści dobili rywali z Małopolski. Dwukrotnie wykorzystali kontrataki – w 57. i 59. minucie /bramki: David Turoň i Tomasz Kozłowski/ – podwyższając wynik spotkania na 3:0, sprawiając tym samym ogromną niespodziankę.

Po 27. kolejkach bytomianie z dorobkiem 29. punktów nadal zajmują 9. miejsce w tabeli. Kolejny mecz nasi hokeiści zagrają 12 stycznia w Bytomiu o 18.00 z JKH GKS Jastrzębie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.