Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Seniorzy żyją bardziej

Seniorzy żyją  bardziej Data publikacji: 9 września 2017Jak skutecznie działać, reprezentować swoje środowisko oraz skupiać się wokół wspólnych celów, a przy tym doskonale się bawić? Tego wszystkiego możemy się uczyć od bytomskich seniorów. Wczoraj /8 września/ rozpoczęła się III Bytomska Senioriada.

Senioriada, jest wspaniałą płaszczyzną do integracji osób starszych, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas uroczystego otwarcia imprezy.

Prezydent podziękował organizatorom imprezy za zaangażowanie i całoroczną pracę na rzecz seniorów, promowania zdrowego stylu życia i wspólnego spędzania wolnego czasu. Mam nadzieję, że przedsięwzięcie to zachęci wielu bytomskich seniorów do rozpoczęcia i kontynuowania aktywności i wykorzystania swojego potencjału.

Zróżnicowany program, sprawił, że pierwszego dnia na bytomski Rynek przybyło sporo seniorów, którzy wzięli udział m.in. w profilaktycznych spotkaniach z policjantami oraz specjalistami NFZ i MOPR, którzy przybliżyli zainteresowanym obowiązujące procedury oraz formy wsparcia. Na płycie Rynku można było wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii papierowej i wikliny, kompozycji jesiennych bukietów i segregacji odpadów.

Zainteresowani spotkali się z bytomską pisarką Urszulą Jaksik, skorzystali też z badań profilaktycznych czy pokazów makijażu. Pełni wigoru seniorzy ochoczo korzystali także z zajęć jogi, a wielu z nich bez skrępowania tańczyło do rytmów zumby.

Kiedy patrzę na naszych seniorów w akcji i widzę, ile mają energii, chciałabym powiedzieć: na starość będę taka jak wy! Cieszę się, że taka impreza organizowana jest w Bytomiu, bo to ważne, by pokazać innym, głównie młodym, że starość wcale nie musi być wyrokiem
– mówiła jedna z bytomianek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.