Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Seniorzy zapraszają!

Seniorzy zapraszają! Data publikacji: 9 września 2016Kto zostanie Seniorem Roku 2015? Tego dowiemy się podczas II Bytomskiej Senioriady. Bytomscy seniorzy zapraszają na Rynek w najbliższy piątek, 9 września o 11.00. Pokażą, że po 60-tce warto spędzać czas aktywnie i wspólnie z ludźmi.

Wręczenie statuetki Senior Roku 2015 odbędzie się 14.30. Przypomnijmy, tym wyróżnieniem Bytomska Rada Seniorów chce uhonorować seniora pracującego na rzecz lokalnej społeczności.

Organizatorzy Seniorady zaprosili przedstawicieli kilku instytucji, które w trakcie imprezy udzielać będą praktycznych porad. Funkcjonariusze policji podpowiedzą m.in., jak nie dać się oszukać. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mówić będą o formach wsparcie dla seniorów udzielanych przez miasto, a przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia podpowie, kto, kiedy i na jakich zasadach może skorzystać z leczenia w sanatorium. Na stoisku NFZ będzie można wyrobić hasło i dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjentów oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Bytomską Senioradę odwiedzą osoby starsze z Czech, Niemiec i Słowenii. Będą rozmawiać m.in. o działaniach na rzecz seniorów w Unii Europejskiej. Debata rozpocznie się o 12.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Na płycie Rynku będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii papierowej i wikliny, kompozycji jesiennych bukietów i segregacji odpadów. Chętni będą mogli spotkać się z bytomską pisarką Urszulą Jaksik, skorzystać z m.in. pokazów makijażu czy sprzętu rehabilitacyjnego. Czekają też badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi i masy ciała (BMI) oraz badania stóp.

Na zdjęciu: seniorzy na festynie integracyjnym w restauracji Świetlik, czrwiec 2016.

 


Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.