Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Seniorzy zapraszają!

Seniorzy zapraszają! Data publikacji: 9 września 2016Kto zostanie Seniorem Roku 2015? Tego dowiemy się podczas II Bytomskiej Senioriady. Bytomscy seniorzy zapraszają na Rynek w najbliższy piątek, 9 września o 11.00. Pokażą, że po 60-tce warto spędzać czas aktywnie i wspólnie z ludźmi.

Wręczenie statuetki Senior Roku 2015 odbędzie się 14.30. Przypomnijmy, tym wyróżnieniem Bytomska Rada Seniorów chce uhonorować seniora pracującego na rzecz lokalnej społeczności.

Organizatorzy Seniorady zaprosili przedstawicieli kilku instytucji, które w trakcie imprezy udzielać będą praktycznych porad. Funkcjonariusze policji podpowiedzą m.in., jak nie dać się oszukać. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mówić będą o formach wsparcie dla seniorów udzielanych przez miasto, a przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia podpowie, kto, kiedy i na jakich zasadach może skorzystać z leczenia w sanatorium. Na stoisku NFZ będzie można wyrobić hasło i dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjentów oraz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Bytomską Senioradę odwiedzą osoby starsze z Czech, Niemiec i Słowenii. Będą rozmawiać m.in. o działaniach na rzecz seniorów w Unii Europejskiej. Debata rozpocznie się o 12.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Na płycie Rynku będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii papierowej i wikliny, kompozycji jesiennych bukietów i segregacji odpadów. Chętni będą mogli spotkać się z bytomską pisarką Urszulą Jaksik, skorzystać z m.in. pokazów makijażu czy sprzętu rehabilitacyjnego. Czekają też badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi i masy ciała (BMI) oraz badania stóp.

Na zdjęciu: seniorzy na festynie integracyjnym w restauracji Świetlik, czrwiec 2016.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.