Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Seniorzy na scenie

Seniorzy na scenie Data publikacji: 30 maja 2017Jak skutecznie działać, reprezentować swoje środowisko oraz świetnie się bawić? Od lat uczą nas tego bytomscy seniorzy. Już jutro /środa, 31 maja/ o 10.00 w Teatrze Rozbark spotkają się podczas II Bytomskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Słuchaczy Trzeciego Wieku.

W imprezie, wezmą udział słuchacze z takich śląskich miast jak: Bytom, Częstochowa, Piekary Śląskie, Tarnowskiie Góry, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Będzin i Zawiercie.

Na scenie zaprezentuje się 26 zespołów w trzech kategoriach. Widzowie zobaczą zarówno małe formy teatralne, kabarety, taniec, jak i chóry czy zespoły wokalne. Warto jednak zaznaczyć, że przegląd nie ma charakteru konkursu, a jego celem jest promowanie aktywności artystycznej słuchaczy śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Każdy z biorących udział w imprezie zespołów otrzyma pamiątkowy dyplom i statuetkę. Tego dnia, Damian Bartyla, prezydent Bytomia odbierze certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom. Prezydent wręczy także bytomskim seniorom ogólnopolskie karty seniora.

Patronat nad imprezą objął Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Organizatorami przeglądu są: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu, Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Teatr Rozbark.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.