Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 września 2018, Tomasz, Maurycy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej Data publikacji: 19 lutego 2018Już po raz trzeci odbyła się Międzypokoleniowa Sztafeta Pływacka „Seniorzy i młodzież - 10 km w wodzie”. W niedzielę, 18 lutego na pływalni krytej rywalizowali seniorzy z czterech Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Podczas niedzielnych zmagań najlepsi okazali się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic, którzy 10 km trasę pokonali w czasie 2:23:09. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Kolejne miejsca zajęli seniorzy z: Górnośląskiego UTW oraz seniorzy z UTW w Bytomiu oraz Świętochłowicach.

W sumie w zawodach wzięło udział prawie 60 uczestników. Każda drużyna otrzymała puchar za zdobyte miejsce oraz dyplomy za uczestnictwo i dodatkowy puchar dla najmłodszego zawodnika, którym był Mateusz Golik - rocznik 2007 i najstarszego uczestnika – Zygmunta Ćwiąkały – rocznik 1940 z UTW Bytom.

Warto dodać, że pierwsza pływacka sztafeta na dystansie 10 km „popłynęła” w 2016 roku z okazji 10-lecia BUTW.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Jola Gawlik/Daniel Bogusiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.