Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej Data publikacji: 19 lutego 2018Już po raz trzeci odbyła się Międzypokoleniowa Sztafeta Pływacka „Seniorzy i młodzież - 10 km w wodzie”. W niedzielę, 18 lutego na pływalni krytej rywalizowali seniorzy z czterech Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Podczas niedzielnych zmagań najlepsi okazali się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic, którzy 10 km trasę pokonali w czasie 2:23:09. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Kolejne miejsca zajęli seniorzy z: Górnośląskiego UTW oraz seniorzy z UTW w Bytomiu oraz Świętochłowicach.

W sumie w zawodach wzięło udział prawie 60 uczestników. Każda drużyna otrzymała puchar za zdobyte miejsce oraz dyplomy za uczestnictwo i dodatkowy puchar dla najmłodszego zawodnika, którym był Mateusz Golik - rocznik 2007 i najstarszego uczestnika – Zygmunta Ćwiąkały – rocznik 1940 z UTW Bytom.

Warto dodać, że pierwsza pływacka sztafeta na dystansie 10 km „popłynęła” w 2016 roku z okazji 10-lecia BUTW.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Jola Gawlik/Daniel Bogusiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.