Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej

Seniorzy i uczniowie ścigali się na pływalni krytej Data publikacji: 19 lutego 2018Już po raz trzeci odbyła się Międzypokoleniowa Sztafeta Pływacka „Seniorzy i młodzież - 10 km w wodzie”. W niedzielę, 18 lutego na pływalni krytej rywalizowali seniorzy z czterech Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Podczas niedzielnych zmagań najlepsi okazali się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic, którzy 10 km trasę pokonali w czasie 2:23:09. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Kolejne miejsca zajęli seniorzy z: Górnośląskiego UTW oraz seniorzy z UTW w Bytomiu oraz Świętochłowicach.

W sumie w zawodach wzięło udział prawie 60 uczestników. Każda drużyna otrzymała puchar za zdobyte miejsce oraz dyplomy za uczestnictwo i dodatkowy puchar dla najmłodszego zawodnika, którym był Mateusz Golik - rocznik 2007 i najstarszego uczestnika – Zygmunta Ćwiąkały – rocznik 1940 z UTW Bytom.

Warto dodać, że pierwsza pływacka sztafeta na dystansie 10 km „popłynęła” w 2016 roku z okazji 10-lecia BUTW.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Jola Gawlik/Daniel Bogusiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.