Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Senior Roku ze Wzgórza Róż

Senior Roku ze Wzgórza Róż Data publikacji: 9 września 2017Aktywni, kreatywni, mający coś ważnego do powiedzenia. Tak, to bytomscy seniorzy, którzy rozpoczęli dziś na Rynku swoje święto. Podobnie jak podczas minionych edycji tegoroczna odsłona Senioriady obfitowała w ważną uroczystość – uhonorowanie Seniora Roku 2016.

Nagrodę, którą ustanowiła Bytomska Rada Seniorów, trafiła do Piotra Mankiewicza, rozbarczanina, założyciela i właściciela Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Warto dodać, że w muzeum, w którym można zobaczyć m.in. maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku, znalazo się w gronie największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego i należy do Szlaku Zabytków Techniki oraz ERIH – Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

W swojej działalności Piotr Mankiewicz kładzie duży nacisk na pamięć o tradycji i zwyczajach śląskich, dba o ich kultywowanie, organizując różne imprezy i spotkania. Jak mówił w jednym z wywiadów: Jak już coś zrobimy, mówmy o tym, bo gdy o tym nie mówimy, to tak, jakbyśmy nic nie zrobili, bo nie pobudzamy innych do działania.

W przypadku Mankiewicza, to nie tylko słowa, ale też konkretne działania, jak np. doroczne święcenie pokarmów w kościele Św. Jacka, na które wierni przywdziewają tradycyjne stroje, czy będący w trakcie realizacji projekt utworzenia mieszkania rozbarskiego.

Statuetka Seniora Roku to nie jedyna nagroda na koncie pana Piotra. Jest on także laureatem tytułu Anioła Dobrego Gestu oraz Bytomianina Roku. W ubiegłym roku został też odznaczony Medalem Miasta Bytomia.

Cieszę się, że statuetka przyznana została osobie nietuzinkowej, zaangażowanej w działalność lokalnych społeczności działającej na wielu płaszczyznach naszego miasta. To właśnie takie osoby jak Piotr Mankiewicz budują potencjał miasta, motywują do aktywności nie tylko seniorów i co najważniejsze zachęcają do poznawania swoich korzeni, odkrywania historii swoich małych ojczyzn – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas wręczenia statuetki.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.