Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Senior Roku ze Wzgórza Róż

Senior Roku ze Wzgórza Róż Data publikacji: 9 września 2017Aktywni, kreatywni, mający coś ważnego do powiedzenia. Tak, to bytomscy seniorzy, którzy rozpoczęli dziś na Rynku swoje święto. Podobnie jak podczas minionych edycji tegoroczna odsłona Senioriady obfitowała w ważną uroczystość – uhonorowanie Seniora Roku 2016.

Nagrodę, którą ustanowiła Bytomska Rada Seniorów, trafiła do Piotra Mankiewicza, rozbarczanina, założyciela i właściciela Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Warto dodać, że w muzeum, w którym można zobaczyć m.in. maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku, znalazo się w gronie największych atrakcji turystycznych województwa śląskiego i należy do Szlaku Zabytków Techniki oraz ERIH – Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

W swojej działalności Piotr Mankiewicz kładzie duży nacisk na pamięć o tradycji i zwyczajach śląskich, dba o ich kultywowanie, organizując różne imprezy i spotkania. Jak mówił w jednym z wywiadów: Jak już coś zrobimy, mówmy o tym, bo gdy o tym nie mówimy, to tak, jakbyśmy nic nie zrobili, bo nie pobudzamy innych do działania.

W przypadku Mankiewicza, to nie tylko słowa, ale też konkretne działania, jak np. doroczne święcenie pokarmów w kościele Św. Jacka, na które wierni przywdziewają tradycyjne stroje, czy będący w trakcie realizacji projekt utworzenia mieszkania rozbarskiego.

Statuetka Seniora Roku to nie jedyna nagroda na koncie pana Piotra. Jest on także laureatem tytułu Anioła Dobrego Gestu oraz Bytomianina Roku. W ubiegłym roku został też odznaczony Medalem Miasta Bytomia.

Cieszę się, że statuetka przyznana została osobie nietuzinkowej, zaangażowanej w działalność lokalnych społeczności działającej na wielu płaszczyznach naszego miasta. To właśnie takie osoby jak Piotr Mankiewicz budują potencjał miasta, motywują do aktywności nie tylko seniorów i co najważniejsze zachęcają do poznawania swoich korzeni, odkrywania historii swoich małych ojczyzn – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas wręczenia statuetki.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, Katarzyna Lis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.