Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 września 2018, Konstancja, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Senior aktywny - senior szczęśliwy

Senior aktywny - senior szczęśliwy Data publikacji: 10 września 2016Bytomscy seniorzy udowodnili, że czas spędzony samotnie w domach jest czasem straconym. W trakcie II Bytomskiej Senioriady przygotowali mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu.

Przekonywali na przykład, że warto dołączyć do grona słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, brać udział w zajęciach ruchowych i kursach językowych – bo nigdy nie wiadomo, kiedy może trafić się nam podróż życia.

Ważnym elementem II Bytomskiej Senioriady Była debata, w które brały udział osoby starsze z Niemiec, Słowenii, Polski i Czech. Seniorzy rozmawiali o problemach starzejącego się społeczeństwa i formach pomocy oferowanych przez samorządy. Debata odbyła się 9 września w Biurze Promocji Bytomia.

Na płycie Rynku seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii papierowej i wikliny, kompozycji jesiennych bukietów i segregacji odpadów, skorzystać z m.in. pokazów makijażu czy sprzętu rehabilitacyjnego. Zainteresowaniem cieszyły się też badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi i masy ciała (BMI) oraz badania stóp.Projekt współfinansowany ze wsparciem Komisji Europejskiej w ramach programu Europa dla Obywateli
pasek loga.jpg


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot.: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.