Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Senior aktywny - senior szczęśliwy

Senior aktywny - senior szczęśliwy Data publikacji: 10 września 2016Bytomscy seniorzy udowodnili, że czas spędzony samotnie w domach jest czasem straconym. W trakcie II Bytomskiej Senioriady przygotowali mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu.

Przekonywali na przykład, że warto dołączyć do grona słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, brać udział w zajęciach ruchowych i kursach językowych – bo nigdy nie wiadomo, kiedy może trafić się nam podróż życia.

Ważnym elementem II Bytomskiej Senioriady Była debata, w które brały udział osoby starsze z Niemiec, Słowenii, Polski i Czech. Seniorzy rozmawiali o problemach starzejącego się społeczeństwa i formach pomocy oferowanych przez samorządy. Debata odbyła się 9 września w Biurze Promocji Bytomia.

Na płycie Rynku seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii papierowej i wikliny, kompozycji jesiennych bukietów i segregacji odpadów, skorzystać z m.in. pokazów makijażu czy sprzętu rehabilitacyjnego. Zainteresowaniem cieszyły się też badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia tętniczego, wzrostu, wagi i masy ciała (BMI) oraz badania stóp.Projekt współfinansowany ze wsparciem Komisji Europejskiej w ramach programu Europa dla Obywateli
pasek loga.jpg


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot.: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.