Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Seminarium Gospodarcze. Partnerstwo w dobie konkurencji

Data publikacji: 18 listopada 2013Ważne jest jednak, by mieszkańcy zrozumieli, jak ważny jest czas. Dobre zmiany potrzebują czasu. Nie da się w krótkim okresie osiągnąć tego, co u nas udało się zrobić w ciągu dziesięcioleci.

Bytom i Recklinghausen współpracują ze sobą od lat. Do tej pory współpraca rozwijała się na gruncie kulturalnym czy edukacyjnym, tymczasem możemy współpracować ze sobą również na poziomie gospodarczym. Myślę, że nasi partnerzy nie będą mieli nam za złe, jeśli niektóre pomysły będziemy powielać – mówił wiceprezydent Bytomia Henryk Bonk. Tym bardziej, że Recklinghausen kilkadziesiąt lat temu miało podobne problemy.

Bardzo dziękuję, że potraficie ze sobą współpracować – mówił obecny na spotkaniu Tomasz Jędrzejczak, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszyscy mówimy o konkurencji, rywalizacji, wrogości, a wy postawiliście na partnerstwo. Jędrzejczak dodał, że polski rząd stawia obecnie na rewitalizację miast, dlatego Bytom obok na przykład Łodzi może na tym zyskać. Chciałbym jednak, aby rewitalizacja nie ograniczała się tylko do fasad budynków - zaznaczył. W kontekście rozwoju warto pomyśleć na przykład o rozwoju demograficznym, mam nadzieję, że koledzy z Recklinghausen podpowiedzą Bytomiowi, jak rewitalizować miasto w całości.

Zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt: W dzisiejszych czasach bardzo ważny jest PR. Rządzi nami zasada – wyróżniaj się, albo giń. Bytom może stać się miastem znanym. Z czego? To już zostawiam wam.

Seminarium Gospodarcze potrwa do 25 października. Jego głównym tematem jest współpraca gospodarcza miast partnerskich na poziomie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.